Snad jsme si nějaké góly schovali, věří Francouz. O nulu přišel chvíli před koncem

Čeští hokejisté vyhráli i pátý zápas na mistrovství světa, Kazachstán porazili 3:1. Pavel Francouz vychytal třetí výhru, ale opět mu uniklo vychytané čisté konto. Kanaďan v kazašské reprezentaci ho překonal necelých pět minut před koncem, výhru pak musel do prázdné branky potvrdit Robert Kousal.

Pavel Francouz inkasoval jediný gól

Pavel Francouz inkasoval jediný gól | Zdroj: Reuters

Nastoupil jste potřetí na šampionátu a vychytal jste třetí výhru. Jenže znovu to bylo bez vychytané nuly. Co chybělo?

Chybělo chytit o jednu střelu víc. O nulu jsme přišli čtyři a půl minuty před koncem, což není moc. Ale výsledek byl těsný a dalo se čekat, že půjdou do tlaku. Bohužel z toho vytěžili gól, ale naštěstí byl jen jeden. Pro nás je to super výsledek. Bereme tři body, což je pro nás stěžejní.

00:00 / 00:00

Pavel Francouz odešel z ledu přímo před mikrofon reportéra ČRo Petra Kadeřábka

Jak se chytalo proti Kanaďanům a Američanovi v kazašské sestavě? Jejich první útok má dohromady téměř šest set zápasů v NHL.

Bylo znát, že spolu hrají dlouho a mají toho hodně za sebou. Bylo vidět, že se hokejem baví, ale zároveň jsme na ně byli dobře připravení. Snažili jsme se je bránit, jak to šlo a i díky tomu bereme body.

Sledovali jsme ONLINE: Výhru zařídil Plekanec, hokejisté porazili Kazachstán 3:1

Tomáš Plekanec se znovu dvakrát prosadil. Stejně jako při zápase s Lotyšskem, který jste vy chytal. Přináší tohle spojení nervy?

Taky jsem si to říkal, když jsem viděl, že „Pleky“ dvakrát skóroval. Ale to je spíš shoda náhod. Někdy vám to tam napadá, včera jsme trefovali šibenice a dneska nám to nepadalo. Třeba jsme si nějaké góly schovali na další zápasy.

Už se díváte, jak se vyvíjí skupina v Petrohradu? Vítězstvím nad Kazachstánem jste si definitivně zajistili čtvrtfinále.

Jsme strašně rádi, že se postup do čtvrtfinále povedl už teď s předstihem, byl to náš cíl. Dění v Petrohradě nesleduji, protože zatím nevíme, na jakém místě budeme. Nějaké spekulace nepřipadají v úvahu.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít