Snad přijde víc fanoušků než vloni, doufají ve Stockholmu hokejisté

Hokejový světový šampionát pořádají stejně jako loni Švédsko a Finsko. Obě země si jen vyměnily roli hlavního pořadatele. Tentokrát se hlavní boje budou odehrávat ve Stockholmu a všichni věří, že tentokrát se země Tří korunek zhostí pořadatelství lépe než před rokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fanoušci přicházejí do Orange arény. | Zdroj: ČTK

„Myslím, že je hrozně brzo na to, abychom to srovnávali, to se uvidí až během mistrovství. Loni to trochu pokulhávalo, co se týče návštěvnosti, asi proto, že o tom ve Švédsku ani lidé pořádně nevěděli. Snad se poučili a letos to bude vypadat líp, hrát v takhle velké hale před dvěma tisícovkami diváků není zrovna zábavné,“ připomíná obránce Zdeněk Kutlák.

Návrat na místo činu. Češi mají v hale Globen stejnou kabinu jako vloni

Číst článek

Je jedním ze sedmi hráčů, kteří byli v Hadamczikově výběru loni a pozvánku dostali i pro letošní šampionát. Před rokem táhli divácký zájem fanoušci v Helsinkách, ve Stockholmu bylo vyprodáno pouze na zápasy domácího výběru, a to ještě v soubojích s atraktivními soupeři. Tehdy pořadatelé slibovali, že za rok se to rapidně zlepší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vloni byli hokejisté z nízkých návštěv v hale Globen zklamaní, doufají, že letos přijde fanoušků víc

„Jsem opravdu zvědavý na to, jestli sem ty lidi natáhnou, protože minulý rok zájem nebyl vůbec, nevím, co se stalo. Možná byly drahé lístky. Ale myslím, že si tu všichni Švédi uvědomili, že pokud sem chtějí lidi dostat, musí pro to něco udělat. Bylo by příjemné, kdyby chodilo hodně lidí,“ říká další z účastníků loňského šampionátu Petr Tenkrát.

Loni přitom šampionát lákal diváky celou řadou hvězd, zejména v domácím dresu. Letos tak hvězdný tým Švédové nepostavili, přesto hlásají, že k vidění bude ten nejlepší hokej.

„Asi se to uvidí až po pár zápasech, pak může člověk soudit nebo nějak porovnávat.“

Češi nechtějí na MS papírově slabšího soupeře z Běloruska podcenit

Číst článek

Času na porovnávání bude mít Petr Tenkrát ještě dost. První zápasy světového šampionátu se Stockholmu a Helsinkách rozehrají už dnes, ten poslední, čtyřiašedesátý, až 19. května a náš hráč by se vůbec nezlobil, kdyby u toho nechyběl na ledě haly Globen ani on.

Z loňského týmu nezůstalo skoro nic. Hadamczik přesto věří v úspěch

Číst článek

Zápas Česko - Bělorusko začíná v 16 hodin a 15 minut. Z úvodních dvou třetin uslyšíte na Radiožurnálu aktuální vstupy, závěrečné dějství nabídne v přímé reportáži.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme