Šňůra hokejistů Plzně končí, Zlín doma opět prohrál, Brno těsně vyhrálo

Hokejisté Plzně přišli ve 41. kole Tipsport extraligy o sérii osmnácti zápasů v řadě, ve kterých Indiáni dokázali bodovat. Svěřenci kouče Jelínka podlehli Vítkovicím 3:5. Zlínští Berani posedmé ze sedmi zápasů prohráli, když nestačili na Mladou Boleslav 1:4. Tabulku vede se čtyřbodovým náskokem Sparta po výhře nad Kladnem 1:0 po prodloužení.

Neuznaná první branka Sparty. Kladenský brankář Jan Chábera (vpravo), jeho spoluhráč Libor Procházka z Kladna (vlevo) a hráč Sparty Yorick Treille | Zdroj: ČTK

Plzeň už po první třetině dotahovala náskok domácích hokejistů. Vítkovice dvěma góly během prvních deseti minut stanovili ráz zápasu a Ujčík je dvěma úspěšnými zásahy táhl za vítězstvím. Tím posledním šest minut před koncem stanovil vítkovický kanonýr konečné skóre 5:3.

Zaváhání druhého týmu tabulky plně nevyužila Sparta, která zdola Kladno 1:0 až gólem Troye Milama v přesilovce ve 3. minutě prodloužení. Utkání přihlíželo 11 tisíc diváků, protože členové záchranných a bezpečnostních složek měli vstup na stadion v Holešovicích zdarma.

Předposlední Mladá Boleslav vyhrála na ledě šestého Zlína 4:1 a potřetí za sebou naplno bodovala. Berani si naopak připsali sedmou porážku z posledních osmi utkání. Třemi asistencemi se na výhře Středočechů podílel útočník Jaroslav Balaštík, který v Bruslařském klubu hostuje v této sezoně právě ze Zlína.

Vyprodaná hala Rondo v Brně sledovala výhru domácí Komety 1:0 nad mistrovským Třincem. O jedinou branku se postaral po 22 odehraných minutách Leoš Čermák. Oporou domácích byl v kritických chvílích Trvaj, který vychytal svou třetí nulu v této sezoně. Oceláři po úterní domácí výhře 1:0 nad Libercem v druhém utkání pod vedením nového trenéra Jana Tlačila, tentokrát stejným výsledkem prohráli.

Hokejisté Slavie nestačili na poslední tým tabulky, když podlehli Karlovým Varům na jejich ledě 3:4 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v 63. minutě domácí Gřegořek. Bílí Tygři z Liberce zvítězili 4:3 nad Pardubicemi až po samostatných nájezdech. Po šedesáti pěti odehraných minutách byl stav 3:3 a tak se o rozhodující branku postaral kapitán Petr Nedvěd.

HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Štefanka (Voráček, Kucsera), 9. Ujčík (Klimek, Burger), 12. Kasík (Ovčačík, J. Káňa), 21. Burger (Kudělka), 54. Ujčík (Burger) - 11. Pletka (Duda, Vykoukal), 37. Dvořák (Jeřábek), 41. Jan Kovář (Duda). Rozhodčí: Minář, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:8, navíc Malík 10 min. - Johnson 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 4547

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 1:0 v prodl.
Branka a nahrávka: 63. Milam (Tenkrát). Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 10.690

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Kubiš (Roman Vlach) - 2. Pabiška (Balaštík), 24. Mozík (Stieler, Jiránek), 42. Podkonický (Pabiška, Balaštík), 56. Bahenský (Balaštík). Rozhodčí: Hrubý, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 6169

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 22. L. Čermák (Holec). Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SR) - Bláha, Čech. Vyloučení: 3:7, navíc Varaďa (Třinec) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. T. Urban (Kudrna, Trončinský), 29. Kudrna (Trončinský, Bartovič), 55. P. Nedvěd (Bartovič, Trončinský), rozhodující sam. nájezd P. Nedvěd - 19. Radil (Benák, Somík), 27. Kousal (Buchtele, Jánský), 37. Kolář I (Somík). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Jindra, Kostka. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6521

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Mikeska (Lučka, Dej), 28. Kumstát (Zaťovič, Pech), 35. Pech (Skladaný), 63. Gřegořek (Pech, Zaťovič) - 9. Jaškin (Roth, T. Hertl), 25. Dresler (V. Růžička ml., Kůrka), 59. Vondrka (Kadlec, Alinč). Rozhodčí: Smitka, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 2643

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít