Sobotka se v NHL podílel na výhře St. Louis gólem a asistencí

Český hokejista Vladimír Sobotka se v nočním programu NHL podílel gólem a asistencí na výhře St. Louis s Edmontonem 4:2 a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Vladimír Sobotka (uprostřed) rozhodl v NHL o výhře St. Louis nad Edmontonem

Vladimír Sobotka (uprostřed) rozhodl v NHL o výhře St. Louis nad Edmontonem | Zdroj: Reuters

Blues prohrávali na domácím ledě už 0:2 po první třetině, když dvakrát inkasovali v rozmezí pouhých 23 sekund. Domácím ale vyšla druhá dvacetiminutovka, ve které dokázali díky trefám Schwartze a Shattenkirka srovnat.

V závěrečném dějství pak St. Louis otočilo výsledek, rozhodující trefu si připsal v 45. minutě utkání Vladimír Sobotka, který se podél mantinelu dostal až před bránu a bleskovou střelou dokázal překvapit gólmana Edmontonu Devana Dubnyka. Výhru Blues pojistil v závěru Backes.

Do statistik se zapsal také Václav Prospal, který po pouhé půlminutě otevíral skóre zápasu Columbusu v Chicagu. Blue Jackets ale nakonec zápas ztratili 3:4 v prodloužení.

NHL:

St. Louis - Edmonton 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Schwartz, 31. Shattenkirk (Sobotka), 45. Sobotka, 55. Backes - 18. Hall, 18. Whitney. Střely na branku: 30:17. Diváci: 19.476.

Anaheim - Minnesota 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 5. Getzlaf, 12. Selänne, 32. Beleskey - 41. Brodziak, 51. Setoguchi. Střely na branku: 29:33. Diváci: 15.264.

Chicago - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 17. Stalberg, 38. Sharp, 39. Bickell, 64. Seabrook - 1. Prospal, 33. Anisimov, 53. Johansen. Střely na branku: 35:22. Diváci: 21.828.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít