Souboj Česka s Ruskem už je vyprodaný. Pozor na falešné vstupenky

Pozornost českých hokejových fanoušků poutá odpolední souboj Česko - Rusko v osmifinálové skupině E mistrovství světa. V Bratislavě začíná v 16 hodin a 15 minut. Pokud se do slovenské metropole chystáte, máme pro vás jedno varování. Nekupujte lístky od překupníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hokejový reprezentant Roman Červenka slaví svoji branku v duelu MS proti Lotyšsku | Zdroj: ČTK

Můžete totiž přijít o peníze a navíc ani zápas českého týmu neuvidíte. Objevily se totiž neplatné vstupenky a s nimi nemáte šanci se do hlediště dostat.

„Jednu kategorii tvoří falešné vstupenky, které jsou podomácku vyrobené a pak prodané. Druhá kategorie jsou neaktivní vstupenky. Byly vydané společností Ticketportal, splňují všechny znaky originality, ale byly předmětem krádeže,“ vysvětluje Michaela Grendelová.

Na mistrovství světa má na starosti komunikaci s novináři. Například jedna firma přišla o sto lístků z trezoru. Po zákroku policie byly tyto vstupenky deaktivované. Ty ukradené se ale dostaly do oběhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na černém trhu se mohou objevit falešné vstupenky na hokejové MS

„Lidé si v dobré víře koupili lístky na černém trhu, na což mi neustále upozorňujeme a nabádáme, aby si vstupenky od překupníků nekupovali, oni to ale udělali a pak se ocitli před stadionem a nedostali se dovnitř,“ říká Grendelová.

Navíc v případě neplatnosti se dotyčná osoba vystavuje nebezpečí.

„Potom přijde policie a bude ho vyšetřovat, protože lístky byly předmětem krádeže,“ dodává.

Každý z fanoušků tak má možnost si pravost vstupenky nechat potvrdit v takzvané ověřovně. Otázkou je, kdo se do takové akce pustí.

„Musí splnit podmínku, že vyplní svoje identifikační údaje a zadat, odkud vstupenku získali,“ přibližuje Grendelová.

Nakupovat od překupníků se nevyplácí

„Když bude vstupenka vyhodnocená jako falešná, je přivolána policie a poté už musí být absolvovaný další postup,“ vysvětluje manažerka pro komunikaci a styk s novináři, co bude následovat v okamžiku, kdy se návštěvník mistrovství světa dozví, že naletěl.

A lístky na zápasy českého týmu? Existuje vůbec možnost zakoupit je ještě v předprodeji?

„Ostatní vstupenky jsou označeny jako momentálně nedostupné, tzn. že zbývá už jen jediná šance, aby ty lístky mohly být uvolněné a to ze sady vstupenek, které jsme blokovali pro mezinárodní hokejovou federaci. Je ale potřeba říci, že s pokročilejší fází turnaje i zájem IIHF stoupá,“ nepotěšila české fanoušky Michaela Grendelová.

Snad jim radost v utkání s Ruskem znovu udělají naši hokejisté. Na Radiožurnálu budeme od 16:15 vysílat celý zápas v přímé reportáži.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme