Souboj českých brankářů v NHL rozhodl Voráček. Šustr dal vítězný gól Floridě

Petr Mrázek a Michal Neuvirth ve vzájemném zápase Philadelphie a Detroitu povolili v základní hrací době střelcům oběma týmů jen jeden gól. O výhře Flyers rozhodly nájezdy a střela Jakuba Voráčka. Rozhodující trefu rozstřelu zaznamenal také Radim Vrbata z Vancouveru. Ze hry se jako jediný Čech prosadil Andrej Šustr, který pomohl natáhnout sérii proher Floridy.

Michal Neuvirth si zasloužil pochvalu od spoluhráčů, vychytal vítězství Flyers

Michal Neuvirth si zasloužil pochvalu od spoluhráčů, vychytal vítězství Flyers | Zdroj: Reuters

Při zranění Ondřeje Pavelce jsou Petr Mrázek a Michal Neuvirth jedinými českými brankáři stabilně chytajícími v NHL. Při zápase Detroitu a Philadelphie oba ukázali, proč oba patří mezi na špičku hodnocení v úspěšnosti zákroků.

Neuvirth v brance Flyers pustil z třiceti střel jednu branku, když ve druhé třetině nic nezmohl proti dorážce Kronwalla. Mrázek měl ještě o jeden zákrok víc a kapituloval také pouze jednou, když Jakub Voráček připravil střeleckou pozici pro Clauda Girouxe.

Boj českých gólmanů vyvrcholil samostatnými nájezdy, kde byl úspěšnější Neuvirth. Z jeho spoluhráčů se prosadili blafákem Giroux a střelou mezi betony Voráček, takže Philadelphia vyhrála 2:1. Český gólman Flyers byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Mrázkovi v druhé brance skončila série pěti vychytaných výher v řadě.

Stejné skóre a stejný závěr měl i zápas mezi New Yorkem Islanders a Vancouverem. V rozstřelu rozhodl o vítězství 2:1 pro kanadský tým Radim Vrbata bekhendovým blafákem slovenskému brankáři Halákovi.

Jágrova Florida zakončila dlouhý trip po venkovních stadionech derby na ledě Tampy Bay a po předchozí rekordní sérii výher prohrála už potřetí v řadě, tentokrát 1:3. Vítězný gól Lightning dal Andrej Šustr šikovnou dorážkou minutu a půl před koncem druhé třetiny.

Po zápase byl Šustr vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Jaromír Jágr si za 19 minut na ledě připsal do statistik pouze jedno vyloučení.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Carolina 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 30. a 47. Crosby, 4. Määttä, 11. Sheary, 54. Daley. Střely na branku: 32:22. Diváci: 18 528. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Fleury, 3. Määttä (všichni Pittsburgh).

NY Islanders - Vancouver 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 60. Strome - 30. Hutton, rozh. nájezd Vrbata. Střely na branku: 48:26. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Hutton (oba Vancouver), 3. Strome (Islanders).

Tampa Bay - Florida 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 25. a 59. Kučerov, 39. Šustr - 49. Bjugstad. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Bishop, 3. Šustr (všichni Tampa).

Anaheim - Los Angeles 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Branky: 22. Rakell, 46. Perron - 21. Lecavalier, 36. Toffoli, 38. Kopitar. Střely na branku: 32:26. Diváci: 17 227. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Rakell, 3. Perron (oba Anaheim).

Chicago - Montreal 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 34. a 39. Toews, 3. Pánik, 52. P. Kane, 59. Hossa - 7. Eller, 51. Pacioretty. Střely na branku: 33:29. Diváci: 22 030. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. P. Kane, 3. Hossa (všichni Chicago).

Detroit - Philadelphia 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 39. Kronwall - 45. Giroux (Voráček), rozh. nájezd Voráček. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 31 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 30 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,7 procenta. Střely na branku: 30:31. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth (Philadelphia), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Giroux (Philadelphia).

Washington - NY Rangers 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 29., 45. a 59. Justin Williams, 19. Ovečkin, 28. Johansson - 11. a 38. Kreider. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Justin Wiliams (Washington), 2. Kreider (Rangers), 3. Chorney (Washington).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít