Souboj Sparty s Djurgardenem v Evropském poháru rozhodly až samostatné nájezdy

Hokejisté pražské Sparty podlehli ve svém šestém utkání Evropského poháru švédskému Djurdgardenem 0:1 po samostatných nájezdech.

HC Sparta Praha

HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

HC Sparta Praha – Djurgardens IF 0:1 po samostatných nájezdech

Úvodní dvacetiminutovka přinesla vyrovnanou bitvu, ve které si více šancí vytvořili domácí. Tu největší si vypracovali v 17. minutě, když Tjärnqvis trefil tyčku Pöpperleho branky. Spartou to ale neotřáslo a dál se snažila tvořit hru. Gólově se ale nedokázala prosadit.

Ve druhé třetině se v úvodu do zakončení tlačili domácí, ale ani Smoleňák, ani Kůrka na švédského brankáře nevyzráli. S přibývajícími minutami přišly šance i na druhé straně. V té největší selhal ve 36.minutě Widing, když sám před Pöpperlem netrefil odkrytou část branky.

Čím se blížila závěrečná siréna, tím ubývalo brankových příležití. Naposledy zahrozil Gulaši bombou od modré čáry ve 45. minutě. Nic významného nepřineslo ani prodloužení a vítěze tak určily až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hráči Djurgardanu.

Rozhodující sam. nájezd Widing. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1973.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít