Šoustal na kempu Calgary zaujal. S profesionální smlouvou ale zatím nepočítá

Nejen tradiční červnový draft je cestou, jak se dostat do NHL. Nejčerstvější zkušenosti z českých hokejistů má v tomto ohledu osmnáctiletý Tomáš Šoustal. Toho si sice žádný z klubů v sedmi kolech draftu nevybral, přesto se ale na začátku července objevil na přípravném kempu Calgary.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Hudler (vpravo) pomohl radosti Calgary dvěma gólovými přihrávkami | Zdroj: Reuters

„Hned po draftu mi volal manažer a skauti z Calgary, že mám přijet na kemp. Potěšilo mě to, byla to neskutečná zkušenost,“ vysvětluje Tomáš Šoustal své první zážitky z kempu v Calgary, kde potkal o mnoho zkušenějšího krajana Jakuba Nakládala.

To je jeho první zážitek, tím druhým byla už možnost podívat se do zázemí tradičního kanadského klubu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejistu Tomáše Šoustala pozvánka do přípravného kempu Calgary potěšila, zaujalo ho klubové zázemí

„Trénovali jsme v olympijském centru, které je jedním z nejvýraznějších v Kanadě. Trénují tam všichni sportovci, kteří se připravují na olympiádu. Je tam pět ledových ploch, posilovna velká jako dva zimáky u nás. Takové zázemí je pro Čecha nepředstavitelné,“ popisoval odchovanec olomouckého hokeje.

Tuhle možnost nedostal náhodou. V uplynulé sezoně na sebe upozornil jako centr Kolowna Rockets, se kterou se probojoval až do finále Western Hockey League. A i na přípravném kempu Calgary uspěl, manažerům klubu se líbil, a tak ho pozvali znovu na zářijový kemp.

Je to neskutečný pocit, nemám slov, zářila šestka draftu a hráč New Jersey Pavel Zacha

Číst článek

Že by se ale uchytil i tam a třeba dostal už jako junior profesionální smlouvu, s tím zatím nepočítá.

„Přeci jen jsem nebyl draftován a je to můj první rok. Rád se o smlouvu porvu, ale moc s tím předem raději nepočítám. Je lepší být pak překvapený, než zklamaný. Takové ambice, že bych šel rovnou do mužského hokeje, nemám,“ dodává český junior, který má zjevně v hlavě srovnané priority.

Ví, že uchytit se v NHL není snadné, a že čekání na profismlouvu by mohlo být čekáním na Godota.

Vzdělání mladý hokejista nepodceňuje

„Hokej není všechno, chci se ještě naplno věnovat škole. Pokud bych se v budoucích třech čtyřech letech neprosadil, tak bych chtěl jít na univerzitu, v hokeji bych ale pokračoval. Vzdělání chci mít dodělané,“ prozradil Tomáš Šoustal.

Život v zámoří je pro něj ulehčením od velkého břímě spojeného s jeho příjmením. Ale jak na osmnáctiletém veselém rodákovi ze Šternberka rychle poznáte, velkou hlavu si s tím teď už nedělá.

„Když jsem byl menší, tak jsem si to celkem bral, že lidé mají kvůli mému příjmení haló. A teď už se tomu jen zasmějí, já se jim třeba zase zasměji kvůli tomu, jak vypadají,“ líčí s úsměvem mladý hokejista.

Martin Charvát, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme