Sparta a Slavia nadělily ve 31. kole extraligy svým soupeřům šest branek

Hokejisté Pražských "S" potupili své soupeře ve třicátém osmém kole Tipsport extraligy šestigólovými příděly. Slávisté díky výhře 6:0 ve Vítkovicích bodově dotáhli Brno i Litvínov, své soupeře v boji o postup do play-off. Brno totiž vyhrálo nad Mladou Boleslaví 2:1 až po nájezdech a Litvínov podlehl doma 1:6 vedoucí Spartě.

Hokejisté Sparty Praha po vítězství nad Litvínovem zdraví své fanoušky

Hokejisté Sparty Praha po vítězství nad Litvínovem zdraví své fanoušky | Zdroj: ČTK

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Hostující hráči vstoupili do utkání proti Litvínovu bez respektu a v 9. Minutě vedli už o dva góly. Myšlenky domácích na to, udělat něco s nepříznivým stavem, utnul v polovině utkání Bližňák. Stejný hráč se trefil společně s Rachůnkem a Lapšanským i ve třetí části. Za domácí snížil na konečných 1:6 Pojkar. Sparta tak potvrdila roli vedoucího celku tabulky.

Branky a nahrávky: 50. Pojkar (Černý, Frolík) - 6. Tenkrát (Ton), 9. Forman (Luňák), 30. Bližňák (Tenkrát, Sersen), 42. Bližňák (Tenkrát, Milam), 42. T. Rachůnek (Foster, Y. Treille), 54. Lapšanský (I. Rachůnek). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:4, navíc Brejčák - Krstev oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 4285.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)

Domácí odehráli první třetinu v útočném pásmu, ale pálili šanci za šancí, což se jim krutě vymstilo. Hosté ve druhé třetině rozjeli svůj čtyřgólový brankostroj, kterým vzali soupeři veškeré naděje na bodový úspěch. O góly se postarali dvakrát Pospíšil, Kůrka, Růžička, Vondrka a do vlastní sítě se smolně trefil Kudělka.

Branky a nahrávky: 21. Pospíšil (Vondrka), 33. Pospíšil (Alinč, Vondrka), 39. Kůrka (T. Hertl, J. Krejčík), 40. V. Růžička ml., 48. Krenželok z trestného střílení, 53. Vondrka (Alinč). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:10. Využití: 0:1. Diváci: 5081.

PSG Zlín - HC Mountfield České Budějovice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Po bezbrankové první třetině otevřel skóre utkání domácí Veselý. V zápětí ale kontroval českobudějovický Langhammer. Hosté pak přečkali sérii zlínských šancí a v úvodu třetího dějství strhl vedení na jejich stranu Gulaš. Zasloužené vyrovnání zařídil Beranům Melenovský, přesto se ale tři body stěhovaly na jih Čech.

Branky a nahrávky: 23. Veselý (Roman Vlach, Melenovský), 51. Melenovský - 24. Langhammer (Gulaš), 45. Gulaš (Langhammer), 58. Langhammer (Šimánek). Rozhodčí: Šindler, Šír - Blümel, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 4125.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Kumstát (Prošek) - 2. Klouček (M. Hořava, D. Květoň), 11. Lojek (Klouček, M. Hořava), 26. Polanský (Adamský), 36. Klimenta (M. Hořava, D. Květoň). Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 4:6, navíc Dej (K. Vary) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 3182.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Plzeň 1929 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Šagát (Elkins), 26. M. Drtina (T. Zohorna), 58. Koukal (Kolář I, Starý) - 20. Jan Kovář z tr. střílení, 28. Vostřák (M. Dvořák), 44. Pletka (Duda, Jan Kovář), rozhodující nájezd Jan Kovář. Rozhodčí: Mikula, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 9455.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. T. Svoboda (Žižka, Dlouhý), rozhodující nájezd Divíšek - 12. Cetkovský (Bahenský). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 6856.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Kica (Vak, Moravec), 20. Špaček (Kudrna, P. Nedvěd) 27. P. Nedvěd, 31. Čakajík (P. Nedvěd), 34. Urban (Trončinský, Moravec), 37. Bárta (Bartovič, Moravec), 56. Bulíř (Čakajík), 60. Bartovič (P. Nedvěd, Dušek) - 38. Bicek (Kuchler), 51. Hovorka (Knotek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:10, navíc Štich 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 5493.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít