Sparta a Třinec zvítězily ve finálových reprízách. V extralize se dařilo domácím týmům

Třetí kolo hokejové extraligy nabídlo opakování posledních dvou finálových soubojů. V obou se radovaly týmy, které souboje o tituly v minulých sezonách prohrály. Třinec doma udolal Litvínov, Sparta vyhrála v Liberci. Holešovický tým byl jediným, který zvítězil na ledě soupeře.

Malá pomsta pro Oceláře. Třinec doma udolal Litvínov

Malá pomsta pro Oceláře. Třinec doma udolal Litvínov | Zdroj: ČTK

Na všech sedmi stadionech se ještě před úvodním buly třetího kola držela minuta ticha za zesnulého rozhodčího Pavla Lainky. Stoprocentní bodovou bilanci pak jako první udrželi hokejisté ambiciózního týmu z Třince, následovali je hokejisté Chomutova. Bez bodu jsou v Plzni, Karlových Varech a Pardubicích.

Třinec - Litvínov 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

V prvních dvou třetinách gól ve Werk Areně nepadl. Až ve 47. minutě se Kubátova rána odrazila od brusle Kristiana Reichela a syn bývalého reprezentačního kapitána poslal Vervu do vedení.

Stav 0:1 ale vydržel jen něco přes dvě minuty, pak se dvakrát během tří minut prosadil Slovák Rastislav Špirko a zajistil Ocelářům i třetí vítězství v sezoně. Na oba góly mu přihrála bývalá opora Vervy Jakub Petružálek.

Branky a nahrávky: 49. Špirko (J. Petružálek, Nosek), 53. Špirko (J. Petružálek, M. Růžička) - 47. Reichel (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6, navíc Marosz 10 min - T. Doležal 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1.

Liberec - Sparta 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Na severu Čech se hrála repríza několik měsíců starého finálového souboje. Bílí Tygři se poprvé v sezoně představili doma a jejich diváci si počkali na premiérový gól necelých pět minut, pak skóroval Bulíř.

Jenže pak už se radovali hlavně hosté. Vyrovnal Martin Čajkovský a ve druhé třetině Kumstát s Klimkem zajistili Pražanům dvoubrankové vedení. Rána Branka Radivojeviče ve třetí části znamenala pouze snížení, vyrovnat se Bílým Tygrům už nepodařilo.

Branky a nahrávky: 5. Bulíř (Svačina, Radivojevič), 48. Jánošík (Radivojevič, Bulíř) - 7. Čajkovský (Cingel, Ružička), 22. Kumstát (Pech, Netík), 39. Klimek (P. Vrána). Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5079.

Tomáš Pöpperle byl na straně Sparty největší hvězdou zápasu | Foto: ČTK

Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (1:1, 2:0, 2:0).

Po třech kolech vede extraligu o skóre Brno. Kometa si výrazně vylepšila poměr vstřelených a inkasovaných branek proti Mladé Boleslavi díky výhře 5:1. Dvěma brankami přispěl Martin Erat, který přidal i asistenci.

Branky a nahrávky: 20. M. Kvapil (M. Erat, Štencel), 23. V. Němec (J. Hruška), 30. M. Erat (Štencel, M. Kvapil), 46. M. Erat (Nečas), 50. Zaťovič (V. Němec, Haščák) - 5. Vampola (T. Voráček, Orsava). Rozhodčí: R. Čech, Hradil - Kotlík, Zíka. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 7503.

Zlín - Vítkovice 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Zlínu se na stadionu Luďka Čajky povedl úvod zápasu proti Vítkovicím. „Ševci“ po dvanácti minutách vedli 2:0. Prosadili se Okál a Petr Holík. Pak už vládli oba brankáři a ve zbytku zápasu nepadl jediný gól. Zlínský gólman Libor Kašík si tak připsal první čisté konto v začínajícím ročníku.

Branky a nahrávky: 2. Okál (Kubiš, Matějíček), 12. P. Holík (Bukarts, Kotvan). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 3865.

Chomutov - Plzeň 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)

Zatím nejgólovější zápas byl k vidění na stadionu v Chomutově. 10 gólů si střelci na obou stranách rozvrstvili příhodněji pro domácí fanoušky. Piráti vyhráli 6:4.

Chomutovským dvougólovým střelcem byl Ivan Huml, který na konci druhé třetiny vstřelil z levého kruhu i vítězný gól na 5:3. Hostům nepomohly ani dvě trefy Svobody a zůstávají stále bez bodu.

Branky a nahrávky: 10. Huml (Poletín, Rutta), 21. Rutta (Račuk, Skinner), 21. Tomica (V. Růžička, Skokan), 23. Vondrka, 40. Huml (Skinner, Rutta), 59. Kämpf (Poletín) - 4. T. Svoboda (Pulpán, Kratěna), 10. T. Svoboda (Stach), 35. Lev (Kratěna), 43. D. Sklenička (Schleiss, Hrnka). Rozhodčí: Polák, Pražák - Kokrment, Rozlílek. Vyloučení: 5:4, navíc Flemming 5 min. a do konce utkání, Huml (oba Chom.) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3744.

Olomouc - Pardubice 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Ani jeden bod po třech kolech nemají ani Pardubice. Olomouc zásluhou druhé třetiny, v níž dvěma brankami otočila nepříznivé skóre, zvítězila na domácí půdě 2:1. Góly Hanáků vsítili Skladaný a Eberle.

Východočeši v poslední dvacetiminutovce tlačili, ale nedokázali využít ani jednu ze tří přesilovek a v závěru se sami připravili o poslední šance zbytečným vyloučením.

Branky: 32. Skladaný, 37. Eberle z trest. střílení - 6. Nahodil. Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 3808.

Hradec Králové - Karlovy Vary 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Trojlístek týmů s nulou na bodovém kontě doplňují Karlovy Vary. Energie sice v Hradcei Králové přestřílela Mountfield 29:21, jenže domácí byli výrazně efektivnější. V první třetině se do střelecké listiny zapsali Šimánek s Dejem, ve druhé Jarůšek s Kukumbergem.

Branky a nahrávky: 5. Šimánek (Potulny), 16. Dej (Köhler, Kukumberg), 27. Jarůšek (Šimánek), 31. Kukumberg (Dej, Jarůšek). Rozhodčí: Hejduk, Krob - Barvíř, J. Svoboda. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3544.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít