Sparta doma otočila zápas s Oceláři, Litvínov se dál propadá

Hokejisté Sparty v 10. kole extraligy zvládli i druhý ze série tří domácích zápasů. Do čela soutěže se po dohrávkách desátého kola vrátila Plzeň, naopak mistrovský Litvínov se dál propadá, prohrál i s Pardubicemi. Souboj bývalých reprezentačních trenérů vyhrál Alois Hadamczik a jeho Kometa Brno.

Sparta překonala třinecké brankáře celkem sedmkrát a otočila nepříznivý vývoj zápasu | Zdroj: ČTK

Třinecký Vladimír Svačina získal svému týmu na konci první třetiny zápasu na Spartě dvěma góly vedení 3:1. Sparta se ale ve svém novém libeňském působišti nevzdala a během druhé části hry zápas s vicemistrem otočila.

Na konečném vítězství 7:5 se podílelo sedm různých střelců v rudém dresu. Nejlepším hráčem Pražanů byl Martin Réway, který k brance přidal dvě asistence. Třízápasovou domácí sérii zakončí Sparta ve středu proti Karlovým Varům.

Čelo extraligy po jediném kole opustili liberečtí Bílí Tygři, kteří podlehli Olomouci. Jedinou branku Hanáků vstřelil 7 a půl minuty před koncem Pavel Skrbek. Olomouc se díky výhře 1:0 na svého severočeského soupeře bodově dotáhla, navíc má jeden zápas k dobru.

Na první místo se po jednokolové pauze vrátili plzeňští Indiáni. Ti porazili Mladou Boleslav 3:1 díky výbornému nástupu. Jaroslav Kracík a Nicholas Johnson zajistili Západočechům dvoubrankový náskok už během prvních pěti minut.

K opačnému konci tabulky se stále více propadají aktuální mistři z Litvínova. Verva zůstala bodově naprázdno už potřetí v řadě, když podlehla i trápícím se Pardubicím, které naopak třízápasovou sérii proher ukončily.

Čtyři a půl tisíce diváků zchladili už v první třetině Jan Starý a Michal Šeda. Za žluto-černé sice snížil v polovině zápasu Havlíček, vyrovnání ale pardubická obrana v čele s výborným brankářem Kristanem nedovolila.

Výsledkem 2:1, tentokrát ve prospěch domácích, skončil i souboj mezi Hradcem Králové a Zlínem. Mountfieldu stačilo k plnému bodovému zisku pouze 19 střel, přičemž zakončení Červeného a Courchaina se ujala. Z třiceti ran PSG se ujala pouze teč Říčky. Zbytek zneškodnil brankář Kacetl.

Kolo uzavřel souboj bývalých reprezentačních trenérů. Chomutov Vladimíra Růžičky vedl v Brně už po 13 sekundách a šikovném zastrčení Romana Červenky. Kometa Aloise Hadamczika ale dokázala ještě v první třetině skóre otočit a Severočeši pak už jen dotahovali.

Klíčový byl gól Jana Hrušky na začátku 46. minuty. Když videorozhodčí jeho zásah uznal, přizna Kometě vedení 4:3. Sedm minut před koncem se během jediné minuty prosadili Tomáš Vondráček a Vojtěch Němec. Kometa nakonec zvítězila 6:4.

10. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 7:5 (1:3, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. J. Hlinka (Buchtele, Réway), 22. Piskáček (J. Hlinka, Buchtele), 24. Sabolič (Pech), 34. Réway, 37. J. Mikuš (Buchtele, Přibyl), 45. Hamilton (Réway), 60. Kumstát - 12. Polanský (Linhart, Irgl), 17. Svačina (Hrňa, Klesla), 18. Svačina (Polanský, Irgl), 31. Polanský (Foltýn), 55. Chmielewski (L. Doudera, Klepiš). Rozhodčí: Hodek, Souček - Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:5, navíc Čajkovský (Sparta) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6164.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávky: 53. Skrbek (Řípa, Vodný). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Blümel, Zavřel. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 4485.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Kracík (Jeřábek, D. Kubalík), 5. Johnson (Bližňák, Pulpán), 21. Hossa (Pulpán, Jeřábek) - 9. Ovčačík (Lenc, L. Pabiška). Rozhodčí: R. Čech, Hradil - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4044.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Červený (T. Knotek, J. Kudrna), 27. Courchaine (Bednář, K. Pilař) - 52. Říčka (Okál). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4532.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Havlíček (I. Řehoř) - 8. Starý (Poulíček, Marcinko), 17. Šeda (Redenbach, Rolinek). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Frodl, Hynek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 4642.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 6:4 (2:1, 1:2, 3:1).
Branky a nahrávky: 14. J. Káňa II (Špirko, Hanzlík), 20. Vondráček (Kováčik, J. Káňa II), 23. Burian (Dočekal), 46. J. Hruška (Spang, V. Němec), 54. Vondráček (Hanzlík), 54. V. Němec (J. Hruška) - 1. Červenka (Pospíšil), 29. Chlouba (Pospíšil, Vondrka), 33. Pospíšil (Rutta), 55. Hřebejk (Hovorka, Rutta). Rozhodčí: Fraňo, Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 7395.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít