Sparta je krok od finále, porazila Plzeň a ujala se vedení v sérii

První mečbol v doposud vyrovnané semifinálové sérii hokejové extraligy mezi Spartou a Plzní získali Pražané. Po vítězství 6:1 vede druhý tým základní části 3:2 na zápasy a v pátek na ledě Indiánů mohou rozhodnout o svém postupu do finále.

Sparta je krok od finále. Plzeň porazila 6:1

Sparta je krok od finále. Plzeň porazila 6:1 | Zdroj: ČTK

Největší šanci první třetiny pátého semifinále měl plzeňský Dominik Kubalík, nejlepší střelec základní části ale potvrdil, že se mu ve vyřazovacích bojích nedaří, a netrefil odkrytou branku. Zbylých 24 střel, po dvanácti na každé straně, zneškodnili oba brankáři.

Jako první kapituloval Tomáš Pöpperle na konci 22. minuty. Zkušený Ondřej Kratěna nabil mezi kruhy nováčkovi v dresu Indiánů Michalu Špačkovi a ten se trefil přesně do horního růžku.

Vedoucí gól Plzně ale odstartoval kanonádu sparťanů, ti zasypali Machovského v hostující kleci 21 střelami a čtyři z nich se ujaly. Po výborné práci Saboliče v útočném pásmu na začátku 29. minuty vyrovnal Lukáš Pech. Ve dvouminutových intervalech se pak dvakrát prosadil veterán Jaroslav Hlinka.

Hokejová reprezentace v přípravě na MS porazila Německo 7:2

Skvostnou druhou třetinu z domácího pohledu završil 38 sekund před přestávkou Michal Barinka, který v přesilové hře využil toho, že gólman měl zacloněný výhled, a trefil se ze zdánlivě neškodné pozice v pravém kruhu.

Přesná zakončení Andreje Kudrny a Michala Barinky v rozmezí pouhých 39 sekund vyhnala Matěje Machovského z plzeňské branky 14 minut před koncem. Sparta vedla už 6:1 a nejvýraznější výhru v sérii už si pohlídala.

Pražský tým vede v sérii 3:2 a v pátek na ledě Indiánů může postoupit o svém postupu do finále, kde už od včerejšího triumfu nad Mladou Boleslaví čekají Bílí Tygři z Liberce.

Semifinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Pech (Sabolič, Kumstát), 31. J. Hlinka (Polášek), 33. J. Hlinka (Forman), 40. Barinka (Pech), 46. A. Kudrna (Klimek), 47. Barinka (Klimek) - 22. M. Špaček (Kratěna, Presinger). Rozhodčí: Polák, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 14.913. Stav série: 3:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít