Sparta nakročila do finále Ligy mistrů. Ve Växjö vyhrála 2:1

Hokejisté pražské Sparty se výrazně přiblížili souboji o titul v Lize mistrů. Ve švédském Växjö zvítězili díky dvěma gólům z první třetiny 2:1 a do pražské odvety si přivezli nadějný náskok. Ve druhé semifinálové dvojici porazila Frölunda švýcarský Fribourg 5:1.

Radost hráčů Sparty

Radost hráčů Sparty | Foto: HC Sparta Praha

Sparťané měli na jihu Švédska skvělý vstup do zápasu. Neuběhla ani minuta a půl, když se Tomáš Netík, který prostředí ve Växjö dobře zná, dostal ke střele z pravého kruhu. Tu ještě gólman Andrén vyrazil, stejně jako první pokus o dorážku. Jenže na hraně brankoviště byl jako první Martin Gernát a hosté vedli.

Na konci třinácté minuty bylo na sparťanské střídačce ještě veseleji. Lukáš Cingel zavezl puk do útočného pásma, objel branku a přichystal pozici Andreji Kudrnovi, který překonal domácího gólmana podruhé.

Druhý tým švédské ligy se snažil snížit, bránila jim ale koncentrovaná hra Pražanů a skvělý brankář Pöpperle. Gólman Sparty jedinkrát inkasoval až pět minut před koncem, když ho po objetí branky přelstil Američan Hennessy.

Závěrečný švédský tlak se ale nekonal. Växjö zbrzdilo zbytečné vyloučení a poslední minutu si sparťané pohlídali s pukem na holi.

Po vítězství 2:1 si Sparta vytvořila výbornou pozici do odvety, která se hraje příští úterý v pražské O2 Areně.

Ještě blíž má do finále Ligy mistrů švédská Frölunda. Vedoucí tým švédské soutěže porazil švýcarský Fribourg v sestavě s Čechy Michalem Birnerem a Romanem Červenkou 5:1.

Semifinále play off hokejové Ligy mistrů - první zápas:
Växjö Lakers HC - HC Sparta Praha 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Hennessy - 2. Gernát (Netík, Forman), 13. A. Kudrna (Cingel, Kumstát). Rozhodčí: Kaukokari, Fonselius (oba Fin.) - Haster, Pihlblad (oba Švéd.). Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 1347.
Växjö: Andrén - Bohm, Högberg, Murphy, Lundberg, Holm, C. Rosén, Ernstig - Hennessy, Kiiskinen, Palola - Leino, Fröberg, Reddox - Everberg, Wisten, Josefsson - Carnbäck, Netterberg, R. Rosén - Rondbjerg. Trenéři: Hallam, Hellgren a J. Jönsson.
Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Gernát, Nedomlel, Švrček, Barinka, Kalina - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Netík, Ihnacak, Forman - Řepík, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít