Sparta počtvrté v sezoně zdolala Pardubice, Liberec má Prezidentský pohár

Hokejisté pražské Sparty na Pardubice umí. Potvrdili to i v nedělním 50. kole hokejové extraligy, když je rozstříleli 6:1. Vedoucí Liberec byl ještě produktivnější. Se Zlínem vyhrál 8:4 a kromě zisku Prezidentského poháru za celkové prvenství v základní části překonal i rekord Pardubic v počtu nasbíraných bodů v jednom ročníku.

Hokejisté Liberce v letošním ročníku extraligy dominují

Hokejisté Liberce v letošním ročníku extraligy dominují | Zdroj: ČTK

Hokejisté Sparty na trápící se Pardubice doslova vlétli hned od úvodního vhazování. Na světelné tabuli svítila teprve dvacátá vteřina zápasu, když se po rychlém útoku, na který nedokázala hostující obrana zareagovat, prosadil Jan Buchtele.

Svěřenci Josefa Jandače potvrzovali roli favorita i nadále. Do přestávky přidal ještě jeden gól Lukáš Pech, který se prosadil i ve druhé třetině. To už Pražané vedli 4:0, protože se mezitím trefil také Jaroslav Hlinka. Ve třetí třetině ještě jednou skóroval Buchtele a mezi střelce se při kanonádě 6:1 zapsal i Adam Polášek.

Druhá Sparta tak vyhrála už patnáctý z předchozích šestnácti extraligových zápasů, zato dvanácté Pardubice, které jí v aktuálním ročníku pokaždé podlehly, jsou dvě kola před koncem základní části odepsány k bitvě o udržení.

Vítkovice, které byly před utkáním na ledě šesté Olomouce jedenácté, si před vlastním publikem připsali tři body. Olomouc porazily 4:1, a i když v tabulce zůstávají na stejné pozici, o bod se přiblížily předkolu play off.

Zápas desáté Komety s pátou Mladou Boleslaví totiž rozhodly až nájezdy. Hosté sice vedli po necelých pěti minutách 2:0, jenže brněnský celek zvrátil stav utkání na 3:2. Po vyrovnání Dominika Pacovského v závěru třetí třetiny se pokračovalo do prodloužení a v nájezdech pak byla úspěšnější Kometa.

Její náskok na Vítkovice se tak zúžil na dva body. Brno má shodný počet bodů s devátým Třincem, jenž si zařídil dva body proti třetí Plzni rovněž až v nájezdech.

V souboji dvou nejhorších týmů extraligové tabulky porazil Litvínov Karlovy Vary 3:1. První dvě branky domácích vstřelil syn Roberta Reichela Kristian.

Lídři nejvyšší hokejové soutěže vyhráli nad Zlínem vysoko 8:4 a dvě kola před koncem základní části se radují ze zisku Prezidentského poháru a pokoření rekordu v počtu nasbíraných bodů v jedné sezoně, který se 111 body dosud držely Pardubice.

Bílí Tygři si brzy vytvořili pohodlný náskok. Už po necelých čtrnácti minutách vedli 3:0 a kontrolovali hru. Ve druhé třetině přidali ještě další čtyři branky a Zlín tak prohrával rozdílem třídy 0:7. V poslední dvacetiminutovce se rozstříleli i hosté, jejich čtyři trefy však na bodový zisk zdaleka nestačily.

Po dnešním 50. kole známe vítěze Prezidentského poháru – jsou jimi Bílí Tygři Liberec!Severočeši už navíc získali 112...

Posted by Tipsport extraliga on Sunday, 28 February 2016

Výsledky 50. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Buchtele (Eminger, J. Hlinka), 14. Pech (Kumstát, Forman), 26. J. Hlinka (Eminger, Přibyl), 28. Pech (Forman), 55. Polášek (Buchtele), 57. Buchtele (Hlaváč, Polášek) - 52. Kaut (M. Beran). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Frodl, Bláha. Vyloučení: 4:7, navíc Čajkovský (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9082.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Irgl (Kopecký, M. Doudera), 30. Matuš (Kopecký, Hrabal), rozhodující sam. nájezd Polanský - 8. Johnson (Kratěna), 26. Kadlec (T. Svoboda, Kratěna). Rozhodčí: Čech, Hribik - Gebaurer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4722.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Špirko (J. Káňa II), 33. V. Němec (J. Káňa II), 47. Kováčik (J. Káňa II, V. Němec), rozhodující sam. nájezd Kováčik - 4. Ďurač (Stříteský, Kučný), 5. Lenc, 57. Pacovský (Jarůšek, D. Výborný). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 7543.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. K. Reichel (Kubát), 37. K. Reichel (Duda, M. Hořava), 59. F. Pavlík (Kubát, M. Hořava) - 41. Vachovec (J. Svoboda, Benák). Rozhodčí: Šír, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 4176.

HC Vítkovice Steel - HC Olomouc 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Kucsera), 21. Kucsera (Kolouch, Štencel), 43. M. Hlinka (Olesz), 55. Balán (Klok, Sloboda) - 57. Kucharczyk (Eberle). Rozhodčí: Polák, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 7823.

Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Červený, 42. Ihnacak (Frühauf) - 15. Tejnor, 29. Chrpa (J. Mrázek, Chlouba), rozhodující sam. nájezd Červenka. Rozhodčí: Pešina, Horák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 5096.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 8:4 (3:0, 4:0, 1:4)
Branky a nahrávky:
7. Valský (Radivojevič, Bulíř), 10. Derner (Bakoš, Mojžíš), 14. Plodek (Derner), 32. Řepík (Vampola, Mojžíš), 33. Stránský (Valský), 35. Bakoš, 35. Vampola (Řepík, Birner), 52. J. Vlach (Ordoš, Šimek) - 41. P. Holík, 44. Štumpf (Roman Vlach, O. Veselý), 57. O. Veselý (Urbanec), 58. Roman Vlach (Čachotský). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6806.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít