Sparta podlehla na Spengler Cupu i Petrohradu

Hokejisté Sparty neuspěli na Spengler Cupu ani ve druhém utkání v základní skupině. Po prohře se Ženevou tentokrát podlehli ve švýcarském Davosu ruskému Petrohradu 1:4. V tabulce tak obsadili poslední místo. Ve čtvrtifnále čeká pražský tým výběr Kanady.

HC Sparta Praha

HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

Hokejisté Sparty se sice dostali ve 14. minutě do vedení, nakonec to ale byla jejich jediná trefa za záda petrohradského gólmana Štěpánka. Ruskému týmu stačila na konci úvodního dějství jediná minuta, aby skóre dvěma góly otočil. V každé další třetině potom navíc přidalo mužstvo českého kouče Václava Sýkory po jedné brance a nakonec vyhrálo 4:1. Sparta tak obsadila ve skupině poslední místo a ve čtvrtfinále ji čeká zítra výběr Kanady. Petrohrad postoupil přímo do semifinále tradičního turnaje.

Spenglerův pohár, mezinárodní hokejový turnaj v Davosu:

Skupina A:

SKA Petrohrad - Sparta Praha 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Martensson (Jašin), 18. Rybin, 31. Klimenko (Semjonov), 54. Weinhandl (Jašin) - 14. Kafka (Bartánus). Rozhodčí: Kurmann, Reiber (oba Švýc.). Vyloučení: 9:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6148.

Sestava Sparty: Bäumle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Du Bois, Jan Hanzlík, Macholda, Husák, Přibyl - Hromas, Kratěna, Ton - Luňák, Broš, Y. Treille - Smoleňák, Peter, Kůrka - Kafka, Karpov, Bartánus.