Sparta porazila Plzeň i napodruhé, tentokrát po nájezdech

Deset zápasů v řadě, tedy celý říjen, neodešli hokejisté pražské Sparty z ledu, aniž by nezískali bod. Tentokrát si hned dva odváží z Plzně, kde porazili domácí Indiány 5:4 po samostatných nájezdech.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0)

Pro nestranného fanouška zápas se vším všudy. Plzeňané se dostali do vedení, ale Sparta ještě do poloviny zápasu otočila skóre. Jenže Plzeň vyrovnala, dvakrát byl vyloučen obránce Kočí a dvakrát se domácí prosadili.

V závěru druhé třetiny se hosté dostali opět do vedení, když se prosadil obránce americký obránce Sparty Milam. Domácí vzápětí nevyužili dlouhou početní výhodu pěti proti třem a ani další přesilové hry ve třetí třetině.

Až v samém závěru nahodil puk na branku Marušák a majitel Indiánů Martin Straka vyrovnal a využil tak téměř třetinu trvající tlak domácích, kteří neustále dobývali sparťanskou branku. V prodloužení měli Plzeňané další skvělou možnost a sice hráli další přesilovku, nicméně nevyužili.

Kouzlo celého zápasu totiž tkvělo ve výborných brankářích. Domácí Mazanec ani hostující Pöpperle nedostali ve třech sériích samostatných nájezdů gól. Ale zatímco hostující gólman prodloužil tuto sérii na čtyři nájezdy, Mazanec nedosáhl na Jánského střelu pod horní tyčku.

V tabulce se tak Sparta bodově dotáhla na svého soupeře, oba celky mají na 4. a 5. místě 28 bodů.

Branky a nahrávky: 5. Johnson (Pitule, M. Dvořák), 30. Duda (Kinrade, Lev), 36. Horna (Kratěna, Jiří Hanzlík), 59. Martin Straka (Marušák) - 10. Ton (Philipp, T. Rachůnek), 22. T. Rachůnek (Foster, Y. Treille), 25. Ton (Bližňák, Pacovský), 38. Milam (Jan Hanzlík, Tenkrát), rozh. nájezd Jánský. Rozhodčí: Hribik, Souček - Bádal, Charvát. Vyloučení: 7:12, navíc Jan Hanzlík (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6080.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít