Sparta postoupila do semifinále Ligy mistrů. Bern porazila 4:1

Sparta Praha postoupila v Lize mistrů jako historicky první český celek do semifinále. Ve čtvrtfinálové odvetě porazila švýcarský Bern 4:1 i díky dvěma proměněným přesilovkám ve druhé třetině. Petr Kumstát se prosadil dokonce v oslabení. V lednovém semifinále se český vicemistr utká se švédským Växjö.

Hokejisté Sparty postoupili do semifinále Ligy mistrů

Hokejisté Sparty postoupili do semifinále Ligy mistrů | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Do utkání vstoupil lépe Bern. Po úvodní bezgólové dvacetiminutovce šla ale do vedení Sparta stejně jako v předchozím utkání na švýcarském ledě. Početní převahu využil v jednatřicáté minutě Juraj Mikúš, který vypálil od modré čáry. Vzápětí ale Sparta inkasovala, když se trefil Tristan Scherwey a bylo srovnáno.

Domácí ale stupňovali svůj tlak a vedení jim vrátil Miroslav Forman, který našel malou mezeru mezi betonem a tyčí. Do konce třetiny ještě sparťané odskočili na rozdíl dvou gólů. Přesilovku pět na tři využil Lukáš Pech, který pálil z levého kruhu.

Petr Kumstát se dostal v oslabení do úniku, obešel obránce Bernu, pohybem naznačil doleva a procedil puk mezi nohama Leonarda Genoniho. V závěru utkání dostal trest pět minut plus do konce utkání Schewey za úder do hlavy Martina Gernáta. Frustrace byla u švýcarských hráčů v průběhu utkání patrná.

V Lize mistrů dál nepokračují Vítkovice, které ve čtvrtfinále podlehly švýcarskému Fribourgu 2:3. Celek s českými hráči Romanem Červenkou a Michalem Birnerem si v semifinále zahraje se švédským týmem Frölunda.

Čtvrtfinále play off hokejové Ligy mistrů - odveta:
HC Sparta Praha - SC Bern 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. J. Mikuš (P. Vrána), 36. Forman (Pech, Kumstát), 38. Pech (J. Hlinka, P. Vrána), 49. Kumstát (Pech) - 32. Scherwey (Hischier, Plüss). Rozhodčí: Holm, Nord (oba Švéd.) - Ondráček, Suchánek (oba ČR). Vyloučení: 7:8, navíc Scherwey (Bern) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6073. První zápas 1:1, postoupila Sparta

Fribourg-Gottéron - HC Vítkovice Ridera 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Bykov (Sprunger, Birner), 20. Rathbeg (Bykov, Sprunger), 25. Mauldin (Sprunger, Bykov) - 17. Y. Stastny (P. Zdráhal, Pužič), 51. E. Němec (D. Kafka). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Bauer (Něm.) - Borga, Kovacs (Švýc.). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 3780. První zápas 5:2, postoupil Fribourg

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít