Sparta prohrála s Třincem a play-off se jí hodně vzdálilo

V zápasech 44. kola Tipsport extraligy vyhrál vedoucí Třinec na ledě Sparty a holešovickému klubu se hodně vzdálil postup do předkola play off. Slavia si vyšlápla na druhé Vítkovice, Zlín porazil Mladou Boleslav a v dalším důležitém utkání o play off vyhrála brněnská Kometa v Karlových Varech. Ve hře o postup do vyřazovacích bojů se vítězstvím nad Plzní udržel i Litvínov.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

První třetina byl hodně bohatá na góly, padlo jich pět a do šaten šli spokojenější domácí hokejisté, kteří v dokázali mezi čtrnáctou a patnáctou minutou dvěma góly otočit vývoj zápasu. Navíc hned po příchodu z kabin upravil na dvougólový rozdíl Micka a vítkovičtí dokázali v závěrečné části už pouze snížit. Slavia tak ukončila sérii pěti prohraných zápasů s moravským klubem.

Branky a nahrávky: 7. Pospíšil (Poletín), 14. Třetina (Vašíček), 15. Tomica (Krejčík), 22. Micka (T. Svoboda, Roth) - 5. Huna (Burger, Punčochář), 12. Szturc (Malík, Burger), 48. Vrána (Pohl). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Diváci: 3794.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Roth, Vašíček, Kuboš, Žižka, Kolařík, Barák, Krejčík - Krenželok, Třetina, Vondrka - T. Svoboda, Jaškin, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Pospíšil, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Vítkovice: Málek - Malík, Rehák, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Vosátko - Huna, Burger, Szturc - Pohl, Vrána, Klimek - Strapáč, Húževka, Tomas - Ujčík, J. Sýkora, Káňa - Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Pět gólů ze šesti padlo v přesilových hrách. Hosté dokázali početní výhodu využít hned ve třech případech, Karlovy Vary potrestaly nedovolené zákroky soupeře dvakrát. Brno vedlo v polovině zápasu 3:0 a zdálo se, že si v klidu dojde pro tříbodovou výhru. Ale Západočeši dokázali dvěma góly zápas zdramatizovat. Uklidňující gól přinesla Kometě přesilová hra při vyloučení Deje a gól Hrušky.

Branky a nahrávky: 38. Pech (Sailer), 48. Kumstát (Nosek, Čutta) - 6. Bičánek (Veselý, Erat), 7. Hubáček (Širokovs, R. Procházka), 35. Veselý (Bičánek), 54. R. Hruška (Erat, Veselý). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Bláha, Jílek. Vyloučení: 6:7, navíc L. Klíma, Čutta (oba Karlovy Vary) oba 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 4370.
Karlovy Vary: Sáblík - Gřegořek, Nosek, Dobroň, Čutta, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, Kuběna, Dej - L. Klíma, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Brno: Trvaj - Mojžíš, Malec, Bičánek, Kempný, Houdek, Stehlík, Protivný - Erat, Dopita, Veselý - Jakub Svoboda, R. Hruška, Kvapil - R. Procházka, Širokovs, Hubáček - Brabenec, Huml, Dlouhý. Trenér: Lubina a Číhal.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Domácí měli s posledním týmem tabulky překvapivě hodně práce. Mladou Boleslav podržel výborným výkonem brankář Schwarz, ale ani jeho výkon na bodový zisk nakonec nestačil. Skóre otevřel v poslední minutě první třetiny Divíšek, vyrovnávací branku zařídil v poslední minutě druhé třetiny Kubiš. Do třetí třetiny tak šly oba týmy za nerozhodného stavu, který vydržel necelých osm minut, kdy vsítil vítězný gól Důras.

Branky a nahrávky: 40. Kubiš (Holík, Řezníček), 48. Důras (I. Rachůnek) - 20. Divíšek (Hay). Rozhodčí: Homola, Smitka - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4866.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Galvas, Švrček, Řezníček, Grof, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - I. Rachůnek, Balán, Důras - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Lehikoinen, Žabka, Chaloupka - Boháč, Divíšek, Gajovský - Bahenský, Štefanka, Hyka - Pabiška, Tvrdík, Plodek - Loskot, Vrbata, Nouza. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Spartě se pomalu rozplývá vidina předkola play off. Pražané sice vstoupili do zápasu s vedoucím týmem tabulky gólově, ale Oceláři dvěma rychlými zásahy vývoj obrátili a odskočili soupeři až na rozdíl tří gólů. Spartu vrátili do hry Bartánus s Luňákem, ale Růžička gólem do prázdné branky při power play domácích utkání definitivně rozhodl.

Branky a nahrávky: 2. Bartánus (D. Výborný), 34. Bartánus (Kratěna), 42. Luňák (Bartánus, Vykoukal) - 4. Varaďa (Bonk, Polák), 5. Orsava (Hrabal, Hrňa), 31. Seman (Polák, Varaďa), 33. Peterek (Zagrapan, Lojek), 60. M. Růžička (Krajíček). Rozhodčí: Hodek, Mikula - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 4368.
Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Macholda, O'Brien, Philipp, Jan Hanzlík, od 33. navíc Husák - Ton, Broš, Smoleňák - Kratěna, D. Výborný, Bartánus - Kafka, Koreis, Hromas - Žalčik, Karpov, Luňák - od 41. navíc Rubeš. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Třinec: Hamerlík - Krajíček, Seman, Zíb, Hrabal, Richter, Lojek - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Zagrapan, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Eaton Pardubice - Bílí Tygři Liberec 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)

Liberec vedl na začátku třetí třetiny už 4:0 a nakonec musel bojovat o vítězství do poslední minuty. Domácí se totiž třemi góly dokonale vrátili do hry a v power play se snažili o vyrovnání. Puk ale získal Kudrna a střelou do prázdné branky zkompletoval hattrick a uzavřel skóre zápasu.

Branky a nahrávky: 46. Koukal (Starý), 50. Koukal (Kolář I, Kaberle), 57. Mezei (Bartek, Špirko) - 8. Vantuch (Urban), 29. Kudrna (Čakajík, Dušek), 40. Kudrna (Vak, Moravec), 42. M. Hořava (Nedvěd), 60. Kudrna. Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Jindra, Kostka. Vyloučení: 2:7, navíc Čakajík (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 8645.
Pardubice: A. Svoboda - Kaberle, Kolář II, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Nakládal - Bartek, Koukal, Starý - Kolář I, Špirko, Buchtele - Pineault, Zohorna, Kůrka - Kousal, Nahodil, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek.
Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Moravec, Holub, Derner, Trončinský, Pavlů - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Špaček - Kica, Vantuch, Urban. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vagnerplast Kladno 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Mountfield potvrdil roli favorita, i když Kladno bylo více než vyrovnaným soupeřem. Ve druhé části dokonce Bicek vyrovnal na 1:1, když odpověděl na úvodní branku Kuchejda. Rozhodující gól vstřelil minutu před koncem druhé části Šimánek. Ve třetí už byli oba gólmani neprůstřelní a Jihočeši se tak mohli radovat ze zisku tří bodů.

Branky a nahrávky: 18. Kuchejda (Kotaška, R. Pšurný), 39. Šimánek (Mikeska, Ptáček) - 33. Bicek (D. Růžička, Eberle). Rozhodčí: Minář, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4736.
České Budějovice: Jakub Kovář - Kotaška, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, Podlešák - Mertl, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Kladno: Falter - L. Procházka, D. Růžička, Mrázek, Toman, Piskáček, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Melka, Bělohlav - Bílek, Kotrla, Látal - Valský, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

O výsledku rozhodla jediná branka, kterou přesně v polovině utkání vstřelil litvínovský útočník Hübl. Plzeň měla největší možnost k vyrovnání v závěru zápasu, když dostal pětiminutový trest Trávníček, ale dlouhou přesilovku nevyužila. Trenér Kýhos tak prožil na střídačce Litvínova vítěznou premiéru a Severočeši si udrželi kontakt s desátým místem.

Branka a nahrávky: 30. V. Hübl (Lukeš, Černošek). Rozhodčí: Pešina, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Trávníček (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4491.
Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Skuhrovec, Švarný, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Jenáček, Hanzl - Majdan, Vopat, Trávníček - Jánský, Rindoš, Gerhát. Trenéři: Kýhos a Kučera.
Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Plášek - Lammers, M. Heřman, Johnson - T. Rachůnek, Haman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít