Sparta si chce diváky udržet, divokými přestřelkami ale ne

Podzim bývá tím nejsmutnějším ročním obdobím, pro fanoušky hokejové Sparty ale toto tvrzení neplatí. Jejich mužstvo se po úvodní čtvrtině základní části uvelebilo na prvním místě extraligové tabulky, což asi pro mnohé znalce není až takovým překvapením.

Hokejisté Sparty se radují z gólu do sítě Komety Brno ve třetím duelu čtvrtfinále play off | Zdroj: ČTK

"Zatím jsme na prvním místě, ale když přestaneme pracovat, hrát naplno a plnit pokyny trenéra, tak to za několik zápasů může zase být úplně jinak," říká za sebe i za ostatní sparťanský kapitán Tomáš Rolinek.

Jak důležité je za každé situace se nohama dotýkat země, to hráčům opakovaně připomíná i trenér Josef Jandač. Proto se také aktuálním pořadím v tabulce nenechává zbytečně rozptylovat.

00:00 / 00:00

První čtvrtinu záhladní části zakončili sparťanští hokejisté na prvním místě tabulky

"V téhle fázi bych nechtěl nic hodnotit. Rozdíly jsou o pár bodech, takže stačí jednou prohrát a zase se v tabulce trošku propadneme," vysvětluje Jandač.

Hodně gólů dávají, ale jejich obranná hra má zatím daleko k dokonalosti, taková byla vizitka Sparty po úvodních zápasech. Teď už ale mohou trenéra Jandače těšit nejen body přibývající na konto jeho týmu.

Namísto gólových dostihů se Pražané zaměřili na herní disciplínu, která začíná právě u důsledné a zodpovědné defenzívy. A jak ukázala poslední utkání, k nelibosti soupeřů to funguje.

Sparta prožívá hokejový ideál. Hodně branek dává, málo dostává

"Ceníme si toho. Dobře víme, že v předešlých zápasech jsme hráli nahoru dolu a padalo hodně gólů. Diváky, kteří mají v Praze hodně možností, kam chodit za zábavou, si chceme udržet a taky jim zábavu nabídnout. Nemůže to ale být na úkor divokých přestřelek. Může být jedna, dvě, ale nejde to tak donekonečna," říká Jandač.

A například včerejší utkání s Pardubicemi ukázalo, že pražský fanoušek bere zavděk i takovou hokejovou zábavou, která nepřináší až tak bohatou gólovou úrodu. Vždyť v holešovické aréně napočítali pořadatelé bezmála 8700 diváků.

Josef Jandač, asistent trenéra Vladimíra Růžičky | Foto: Pavel Petr

A hokejová předsevzetí Sparty, se kterými zítra odstartuje do druhé čtvrtiny základní části?

"Na hře venku musíme ještě hodně zapracovat. S takovou lehkostí to prostě nepůjde, musíme i nějaký zápas ubojovat, aby se nám podařilo venku uhrát 2:1, 3:1, prostě o dva góly vyhrát. To pak zvedá sebevědomí týmu," tvrdí nejlepší sparťanský střelec Petr Ton.

Nakolik podpoří nebo zkomplikuje tuto sparťanskou vizi utkání na ledě zatím překvapivě úspěšného Mountfieldu Hradec Králové, to se ukáže v neděli.

Aleš Procházka, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít