Sparta ukončila vítěznou sérii Liberce, Oceláři rozhodli v Litvínově během 10 minut

V hokejové extralize začíná boj o pozice před koncem základní části. V repríze loňského finále Sparta porazila Liberec po samostatných nájezdech, důležité body si připsali hráči Plzně i Mladé Boleslavi. Třetinu hrůzy naopak zažil Litvínov v repríze předloňského finále

Jakub Petružálek s Litvínovem vyhrál titul, nyní na Severu Čech skóroval v třineckém dresu | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 po samostatných nájezdech

Bílí Tygři jeli na Spartu s pěti vítězstvími v řadě na kontě, jenže v 02 Areně prohrávali po 25. minutách už 0:2, trefili se Řepík a nová sparťanská posila André Deveaux. Pak se ale Severočechům povedl obrat. Z bezprostřední blízkosti snížil Vladimír Svačina a 4 sekundy před přestávkou Jaroslav Vlach vyrovnal.

Aktuálního mistra poslal do vedení Petr Jelínek, když 11 minut před koncem nachytal nepřipraveného brankáře Pöpperleho, jenže smůlu měl i Roman Will na druhé straně, když se Petr Kumstát vyrovnal o brusli jeho vlastního obránce.

Zápas rozhodovaly až samostatné nájezdy. Jako jediný se v nich prosadil Petr Vrána rychlou střelou mezi Willovy betony. Rozhodl tak o vítězství Pražanů 4:3.

Verva Litvínov – Oceláři Třinec 1:4

Hokejisté Litvínova před dvěma lety získali proti Třinci mistrovský titul a chtěli se proti Ocelářům odrazit k lepším výsledkům. Jejich plány ale vzaly za své už po první třetině. Verva nevyužila své šance a Třinec trestal. Skóre otevřel chytře o Janusův beton Cory Kane, druhý gól přidal Petružálek a po 14. minutách proměnil Adamský trestné střílení.

Hrozivé skóre 0:4 po první třetině završil ranou od modré čáry Milan Doudera. Litvínov pak vystřídal brankáře a snažil se výsledek zkorigovat, to se povedlo pouze Válkovi 8 minut před koncem.

Škoda Plzeň – Piráti Chomutov 4:1

Stejným skóre skončil i zápas Plzně s Chomutovem. Piráti sice po první třetině vedli po závaru zakončeném Markem Tomicou, Indiáni, kteří nutně potřebovali po třech prohrách v řadě nutně zabrat, ale skóre otočili.

Nejdřív v přesilové hře dotlačil puk za brankovou čáru Miroslav Indrák, který v další početní výhodě připravil palebnou pozici pro Kubalíka. Domácí kanonýr na začátku třetí třetiny navíc vstřelil už svůj 25. gól v sezoně a zvýšil na 3:1, jako poslední se prosadil další Indián Tomáš Svoboda.

Škodovka s 57. body posunula na 9. místo, na nepostupovou 11. pozici má ale náskok jediného bodu.

BK Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:0

Ještě těsněji bojuje o postup do předkola Mladá Boleslav. Bruslaři využili výsledkovou krizi Komety a díky jedinému gólu Lukáše Žejdla porazili Brno 1:0. Desáté místo nyní drží o skóre před Zlínem. Kometa prohrála pošesté z posledních osmi zápasů a je čtvrtá.

Karlovy Vary – Hradec Králové 3:2

Bojuje se i v závěru tabulky. Hradec vyhrál osm z posledních deseti zápasů a do Karlových Varů přijel jako velký favorit. Jenže proti byl Jaroslav Skuhravý. Skóre domácí kapitán otevřel na konci přesilové hry dělovkou od modré čáry, na 2:0 zvýšil po přestávce Denis Kindl.

Skuhravý se podruhé prosadil v přesilovce pět na tři ve 35. minutě. Vytvořil si na bodu pro vhazování střeleckou pozici a s pomocí teče jednoho z obránců puk Kacetlovi propadl mezi betony. Mountfield snížil a v závěru se tlačil za vyrovnáním, domácí ale ustáli i oslabení ve čtyřech proti šesti a odpoutali se ode dna tabulky.

Dynamo Pardubice – HC Olomouc 2:3 po samostatných nájezdech

Na poslední místo spadly Pardubice. Dynamo sice nad Olomoucí vedlo po přesilovkové dorážce Lukáše Nahodila, jenže Hanáci skóre otočili. Se štěstím se prosadil Roman Vlach a trestné střílení proměnil Herman.

Bod Pardubicím zajistil ranou od modré Petr Sýkora, jenže v samostatných nájezdech se žádný z Východočechů neprosadil. Jediný gól rozstřelu dal Olomoucký Petr Strapáč. Moravané tak mohou na 12. místě stále živit naději na předkolo play-off.

42. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:4, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 52. Válek (V. Hübl, Lukeš) - 8. Kane (Dravecký, Irgl), 12. Petružálek, 15. Adamský z trest. střílení, 18. M. Doudera (Hrňa). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:10, navíc Z. Sklenička (Litvínov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4320.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Řepík (J. Hlinka, Eminger), 26. Deveaux (J. Hlinka, P. Vrána), 58. Kumstát (J. Mikuš), rozhodující sam. nájezd P. Vrána - 30. Svačina (Bližňák, Ordoš), 40. J. Vlach (Bližňák, Lakatoš), 50. P. Jelínek. Rozhodčí: Hribik, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:6, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 8566.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Indrák (Lev), 38. D. Kubalík (Indrák), 43. D. Kubalík (Kracík), 48. T. Svoboda (Hrnka) - 14. Tomica. Rozhodčí: Pešina, Bejček - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:9, navíc Preisinger - Flemming oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5758.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávka: 45. Žejdl (Klepiš). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 3650.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Skuhravý (D. Kindl, Vachovec), 26. D. Kindl (Sičák), 35. Skuhravý (Harant, D. Kindl) - 29. Pláněk, 54. Dragoun (Gregorc, Dietz). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2364.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branka a nahrávky: 9. Nahodil (Rolinek, Redenbach), 53. P. Sýkora (Redenbach) - 35. Roman Vlach (Strapáč), 53. Herman z trest. střílení. rozhodující sam. nájezd Strapáč. Rozhodčí: Šír, Rohatsch (Něm.) - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:8.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít