Sparťaně vítězství v Tipsport Cupu nepřeceňují

Hokejová sezóna ještě vlastně pořádně nezačala, ale už má svého prvního vítěze. Letošní ročník Tipsport hockey cupu uzavřelo finálové střetnutí, ve kterém pražská Sparta porazila Zlín 2:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Sparta Praha | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

Sparťaně vítězství v Tipsport Cupu nepřeceňují

Vyhrát domácí pohárovou soutěž? Příjemné, povzbuzující, ale za pár dnů si na to už málokdo vzpomene. Přeci jen, především šlo o přípravu na extraligu. "Tak nějak nekoukám na to jako na výhru v poháru, ale koukám tak nějak na celou přípravu. Já si myslím, že jsme ji odehráli dobře. Nehráli jsme špatně. Místy samozřejmě jsme měli slabší chvilky. Ale celkově jsme předvedli dobrý hokej a dobrý výkon. I dnes, i když to bylo to takový trošku unavený z naší strany. Cestovali jsme, hráli jsme tři zápasy ve třech dnech, takže jsme to nějakým způsobem urvali a to si myslím, že se cení," říká střelec vítězné finálové branky Martin Ručínský.

V podobném duchu se přidal také brankář Sparty Jan Chábera: "Byla to příprava. Ty přípravné zápasy byly s první ligou i extraligou. Konečně po těch zápasech, co jsme hráli se soupeři z první ligy, tak tenhle zápas měl už nějaké tempo oproti těm předtím. Zápas to byl dobrý. Za první místo jsme rádi, vyhráli jsme. A máme i nějaké peníze do kasy, takže výborné." Celkový vítěz hokejového Tipsport Cupu připsal na klubový účet celkem 800 tisíc korun, sto za účast, dvěstě za postup do finále a půlmilionovou prémii za vítězství.

Není to při rozpočtech extraligových klubů nijak závratná částka. Ale potěšila i generálního manažera Sparty Petra Břízu: "Samozřejmě jsou to peníze kterých si vážíme a jsme rádi, protože dnes tyto peníze sehnat a dostat je ze sponzoringu, asi každý kdo děla do sportu ví jak je to složité. Takže samozřejmě jsme rádi!" Sparťané jsou tedy vítězi Tipsport Cupu, domácí pohárové hokejové soutěže. Teď už ale stejně jako dalších 13 týmů vše směřují k 9. září. Přesně za týden totiž odstartuje nový ročník extraligy.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme