Sparťanská hokejová bída trvá, šestou prohru v řadě zařídil Zlín

Hokejisté Sparty nevybředli z krize ani v osmém kole Tipsport extraligy. Po prohře 1:4 si v něm připsali šestou porážku za sebou a zůstávají poslední. Ani na prvním místě se nic nezměnilo, po výhře 4:3 na samostatné nájezdy nad Plzní ho okupuje stále brněnská Kometa. Chomutov pak zdolal České Budějovice 5:2, Karlovy Vary zvítězily ve Vítkovicích 4:1, Slavia v Liberci 6:4 a Litvínov v Pardubicích 4:3 v prodloužení.

Zlínští hokejisté Balaštík s Linhartem se radují z gólu do sítě Sparty

Zlínští hokejisté Balaštík s Linhartem se radují z gólu do sítě Sparty | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha - PSG Zlí­n 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Sparťané nehráli vůbec špatně, ale největším problémem pro ně byl hostující gólman Luboš Horčička. Ten likvidoval někdy i hodně jedovaté a prudké střely. Jeho protějšek Michal Neuvirth také předvedl několik vynikajících zákroků, ale postupně ho překonali zlínští­ Zámorský, Köhler, Balaštík a Honejsek. Za Pražany upravil kosmeticky skóre necelé dvě minuty před koncem Luňák.

Branky a nahrávky: 59. Luňák (Jánský) - 22. Zámorský (Honejsek, O. Veselý), 31. Köhler (Čajánek, Honejsek), 32. Balaští­k (Linhart, Leška), 51. Honejsek (Horák, Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Kajínek, Podrazil. Vyloučení­: 5:7. Využití­: 0:1. Diváci: 4325.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0)

Třaskavé bitvě nechybělo prakticky nic. Domácí poslal brzy do vedení Hořava, ale pak se dlouhé minuty odehrávaly spíše gladiátorské hry. Když horké hlavy konečně vychladly, otočili hosté po brankách Slováka, Pletky a Gulaše skóre. Elektrizující atmosféra v Kajot Aréně ale nakonec dohnala Kometu k vyrovnání, o které se postarali Čermák s Jakubem Svobodou. Ten pak rozhodl i penaltový rozstřel.

Branky a nahrávky: 4. M. Hořava, 44. L. Čermák (Žižka, M. Hořava), 52. J. Svoboda (H. Zohorna), rozhodující sam. nájezd J. Svoboda - 30. Slovák (Jan Kovář, Gulaš), 32. Pletka, 38. Gulaš (Martin Straka, Vlasák). Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Žižka 10 min., Švrček, Koreis - Hollweg, Dvořák všichni 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200.

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Energie letos poprvé zvítězila na cizím ledě a do značné míry na tom má zásluhu gólman Lukáš Mensator. Ten domácím zápas doslova znechutil, když pochytal většinu jejich šancí. Překonal ho jediný Klimek, naopak Západočeši se prosadili čtyřikrát. Na dvou brankách se podílel Pohl, který ještě loni hrál za Vítkovice.

Branky a nahrávky: 42. Klimek (Sloboda, Klimek) - 13. J. Doležal (Pohl, Skladaný), 30. Pohl (D. Nosek), 52. Zucker (Gřegořek, Pech), 59. Skuhravý Gřegořek). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3726.

Piráti Chomutov - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Jihočechy by porazila i sama elitní formace Pirátů, která se postarala o tři góly. Posila z NHL Michael Frolík dvakrát skóroval, obránce Pulpán zase na tři branky nahrál. Když se k tomu přidaly ještě dvě trefy po spolupráci asistujícího Dudy a střílejícího Hrušky, bylo hotovo. České Budějovice se radovaly dvakrát v rychlém sledu, ale snížení z 0:4 na 2:4 moc neřešilo.

Branky a nahrávky: 14. Michael Frolík (Zálešák, Pulpán), 38. Michael Frolík (Pulpán, Palin), 38. D. Hruška (Duda), 47. Palin (Pulpán, Zálešák), 59. D. Hruška (Duda, M. Procházka) - 50. Šimánek (Knotek, Martínek), 51. Dej (Frühauf, Soudek). Rozhodčí: Homola, Polák - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 7:8. navíc Červený (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3683.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 4:6 (0:2, 3:3, 1:1)

Liberečtí v úvodu dvakrát trefili tyč, v následujících minutách propadli v defenzivě a umožnili získat Pražanům pětibrankové vedení. Až v závěru druhé třetiny se Tygři probudili a třemi góly duel zdramatizovali. Slávisté se ale o body připravit nenechali, v 52. minutě totiž našlápl k sólo Sobotka a svou druhou trefou v zápase definitivně rozhodl. Víšek pak už jen zpečetil na konečných 4:6.

Branky a nahrávky: 30. Kudrna (Víšek, Čakajík), 35. Čutta (P. Nedvěd, Netík), 38. Víšek, 60. Víšek (Kudrna, Derner) - 11. Kolařík (Sklenář, V. Růžička ml.), 14. P. Jelínek (Sklenář), 26. Pospíšil (Červenka, V. Sobotka), 26. Sklenář (P. Jelínek, V. Růžička ml.), 30. V. Sobotka, 52. V. Sobotka (Hertl). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4811.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Východočeši se stále ne a ne vyhrabat z extraligového podpalubí. Na vítězství z Karlových Varů nenavázali, přestože k tomu měli blízko. I díky dvěma gólům Bartka vedli ještě pět sekund před třetí sirénou 3:2, jenže pak dal svou druhou branku v utkání i litvínovský Martynek a šlo se do prodloužení. V něm se neprosadil ani jeden z týmů, a tak rozhodovaly až nájezdy, které vyzněly pro hosty.

Branky a nahrávky: 16. Bartek (Hemský, Píša), 18. Bartek (Píša, Beech), 36. Hemský - 1. Trávníček (Martynek, Hanzl), 32. Martynek (Martinka), 60. Martynek (Hanzl, Trávníček), rozhodující sam. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Blecha, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Kousal (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7429.

sportovní reportéři, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít