Sparťanští hokejisté míří na Spengler Cup

Švýcarský Davos, dějiště tradičního turnaje o Spenglerův pohár - to je dnešní cíl hokejistů Sparty, kteří se do oblíbeného střediska zimních sportů vydávali bez lyží, zato ale s předsevzetím potvrdit lepšící se formu z posledních extraligových kol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubice vs. Sparta | Foto: HC Eaton Pardubice

,,Myslím, že to je vynikající turnaj. Pamatuju si, když jsme byli ve finále, úžasná atmosféra, paráda,“ říká někdejší sparťanský a toho času plzeňský trenér Marian Jelínek. Respekt budí už samotný fakt, že Spenglerův pohár v Davosu se hraje s několika málo přestávkami od roku 1923.

Nese jméno lékaře a hokejového nadšence, který turnaj založil a věnoval také pro tuto akci putovní trofej. Za dlouhá desetiletí byla mezi zúčastněnými týmy také řada reprezentačních výběrů, ale pořadatelé si dávají záležet na tom, aby turnaj zůstával především akcí vyhrazenou klubům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sparťanští hokejisté míří na Spengler Cup

Jedním z těch pozvaných byla v nedávné době také Energie Karlovy Vary. ,,Krásné prostředí, skvělí diváci, bylo vždy vyprodáno, ať jsme hráli s kýmkoliv. A také skvělá konfrontace s celky z jiných zemí,“ vybavuje si bývalý karlovarský obránce Ondřej Němec.

Patří už jaksi k věci, že pokud se chystá do Davosu některý z našich extraligových celků, má před startem turnaje pořádně nabitý program - což si na vlastní kůži vyzkoušeli i hokejisté Energie.

,,To bylo náročné, protože jsme museli utkání předehrávat, abychom mohli jet na Spengler,“ připouští útočník Jan Košťál, ale jedním dechem také dodává: ,,Budu na to rád vzpomínat.“

Teď je tedy na řadě Sparta a její hráči si nedělají sebemenší iluze o tom, že by je v Davosu čekala nějaká hokejová idylka. ,,Jedeme tam hrát hokej a ne poznávat horská střediska,“ ubezpečuje Radek Smoleňák.

,,Je to úplně jiná soutěž, taková vložka do extraligy. Člověk přijde na jiné myšlenky, je to mezinárodní hokej – prestižní záležitost – bere se to trochu jinak,“ připojuje se Michal Broš.

Ten jako několikanásobný účastník Spenglerova poháru určitě nepotřebuje poznávat Davos a jeho okolí a svoje myšlenky může nasměrovat pouze a jedině k nadcházející turnajové prověrce.

,,Už jsem tam byl pětkrát. Hrává se mi tam dobře a pamatuju si, že to mívá takový 'nakopávací efekt' pro mužstvo, že poté bývá dobrý leden,“ říká Michal Broš.

Aleš Procházka, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme