Spartu načal v bouřlivém semifinále se Třincem nájezdový specialista Matuš

Vítěz základní části hokejové extraligy z Třince má na kontě první semifinálovou výhru. V nervózním duelu plném šarvátek dali Oceláři Spartě šest gólů a dostali jen dva. Všechno odstartoval proměněným nájezdem jednadvacetiletý člen až čtvrtého útoku Radim Matuš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodní zápas semifinálové série Třince se Spartou byl plný osobních potyček | Zdroj: ČTK

„Shodou okolností mě v 19 letech v Šumperku pan Moták (nynější asistent trenéra na Spartě) poslal na čtyři nájezdy a tři jsem dal. Od té doby se to se mnou trochu vleče. Myslím, že mám dobrou bilanci a na nájezdy si věřím,“ říká třinecký Radim Matuš.

Matušův čtvrtý útok nedostával ze začátku tolik prostoru, ale začalo se to měnit a Spartě pak při nájezdu nevyšla ani výměna brankáře. Matuš Januse překonal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Třinecký Radim Matuš si na nájezdy věří. Úspěšnou bilanci si vylepšil i proti Spartě

První gól Ocelářům pomohl, ale zápas nerozhodl, ví to i bývalý Matušův kouč v první lize Zdeněk Moták. „Nejde o nezakončení. Jde komplexní hrubé chyby,“ má jasno.

Sparta nehrála dobře, dělala hodně chyb a společně s Motákem to přiznali po utkání i sami hráči. Zápasy v play off mají větší náboj, ale většinou nervozita a šarvátky přicházejí až v době, kdy se série blíží ke konci. Sparta a Třinec ale vypadali už v prvním duelu, jako by měli hodně nevyřízených účtů.

„První utkání vždycky udá ráz sérii. Tušili jsme, že to bude vypadat takhle, že budeme dohrávat souboje a oni taky,“ nemýlil se ve svém odhadu třinecký Jiří Polanský.

A pokud podle Jiřího Polanského udá první zápas ráz celé série, mají se na co těšit kromě hráčů i fanoušci a také pánové, co otvírají vrátka u trestné lavice.

„Jde o to, aby to bylo jeden na jednoho. Pokud do souboje přiskočí třetí hráč, tak z toho vznikají šarvátky. Vždycky jsme pak my nebo oni dorovnávali počet. Nečekám, že by se to změnilo,“ vysvětluje příčiny mnoha drobných potyček Jiří Polanský.

I když první zápas vyhrál jeho tým vysoko 6:2, je jasné, že série mezi vítězem základní části a Spartou bude jeden velký boj.

František Kuna, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme