Spartu vychytal náhradník Schwarz, nervózní byl jen v úvodu zápasu

Finále hokejové extraligy je znovu vyrovnané. Liberec se po včerejším výprasku ve druhé třetině vzpamatoval a Spartě prohru oplatil. V O2 areně vyhráli Bílí Tygři 4:1 a finále se za nerozhodného stavu 2:2 přestěhuje znovu na sever Čech. K Výhře Liberce přispěl i jeden trenérský tah Filipa Pešána, do branky poslal v play-off poprvé od začátku Marka Schwarze.

Marek Schwarz chytá v klíčové chvíli nájezd Miroslava Formana

Marek Schwarz chytá v klíčové chvíli nájezd Miroslava Formana | Zdroj: ČTK

Marku, gratulujeme k vítězství. Jak těžké bylo nastoupit do zápasu, který mohl být klíčový?

Nebudu říkat, že jsem nebyl nervózní, ale naštěstí se to od začátku vyvíjelo dobře. V první třetině jsem neměl moc práce. Jednou jsem ztratil odraz od mantinelu a bylo to najednou u tyčky. Vůbec jsem nevěděl, kde je puk a kluci přede mnou mi pomohli. Ve druhé třetině pak zablokovali hodně střel.

00:00 / 00:00

Marek Schwarz chytal první finále od začátku, hned vychytal Spartu

Co zaznělo v kabině po první třetině za stavu 0:0?

Ten stav pro nás byl dobrý. 0:0 po první třetině tady je super. Šli jsme do toho trpělivě a dnes jsme podali jeden z nejlepších výkonů v téhle sérii.

Když jste chytil trestné střílení Miroslava Formana, byl to klíčový moment?

Těžko říct. Ani nevím, jaký byl stav. 2:0? Asi by se zápas trošku změnil, kdyby dali gól. Ale dnes jsme hráli fakt dobře, takže bychom to zvládli.

Sledovali jsme ONLINE: Liberec vyhrál na Spartě 4:1, srovnal finálovou sérii

Nakopne vás, že jste v sérii dvakrát prohrávali a dvakrát vyrovnali?

Bylo by lepší, kdybychom furt vyhrávali (smích). Ale jo, určitě je dobré, že zvládáme dotáhnout tyhle zápasy. Věřím, že teď doma vyhrajeme. Ještě před námi jsou těžké zápasy. Třeba ani nebudu v bráně, to rozhodnou trenéři.

Dnes jsme ukázali, jaký by měl být směr naší hry. Když budeme takhle hrát, budeme nahoře a vyhrajeme další zápas doma. Pak nevidím problém ani v tom vyhrát tady.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít