Spolumajitel Rytířů Jágr stanovil svému týmu vysoké cíle, Kladno chce bojovat o titul

13. září začne nový ročník hokejové extraligy a v roli spolumajitele kladenského týmu do něj už potřetí vstoupí také Jaromír Jágr. Tentokrát stanovil svým podřízeným Rytířům hodně vysoké cíle. Dokonce můžeme říci, že ty nejvyšší. Jaromír Jágr chce totiž po kladenských hokejistech mistrovský titul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr vystoupil 5. září v Kladně na tiskové konferenci hokejového klubu Rytíři Kladno. | Zdroj: ČTK

Vyhlášením nejvyššího cíle zaskočil všechny přítomné včetně trenéra týmu Zdeňka Vojty.

„Měl jsem temno před očima (úsměv). Ale Jarda tady před dvěma lety vyhlásil, že Kladno bude hrát play-off, že o tom vůbec nepochybuje. Pochybovali o tom ale všichni tady v sále. Ale povedlo se to, takže se může stát cokoliv.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr jako spolumajitel stanovil svému týmu skutečně vysoké cíle

Jaromír Jágr byl po celou svou kariéru znám tím, že si dával vždy vysoké cíle. Nic na tom nechce měnit ani teď v roli majitele klubu.

„Lidé a hlavně sportovci by si měli dávat ty nejvyšší cíle. Jestli se splní, nebo nesplní, to už je druhá věc. Ale každý by si měl dávat maximální cíl, aby měl tu největší motivaci něco dokázat,“ vysvětluje legendární hokejista.

Nic se oproti předcházejícím sezónám nemění ani na tom, jak bude klub řídit. Už v pondělí se vydá do zámoří, kde ho v dresu New Jersey čeká s největší pravděpodobností poslední sezóna v NHL. Na chod Kladna tak bude dohlížet zpoza oceánu.

„Pořád je pro mě číslo jedna moje zaměstnání v Americe a hraní v NHL. Situace tomu ale jinak nedala a já před dvěma roky udělal to, co jsem udělal. Žádná jiná cesta k tomu nevedla, jinak by se klub musel odstěhovat do jiného města. Věřím tomu, že až se vrátím, dám klubu daleko víc času, než jsem mu dával doteď. Musím ale říct, že jsem moc spokojený s lidmi, kteří se poslední dva roky o chod klubu starají. Díky nim si myslím, že úroveň našeho klubu, ať je to profesionální mužstvo Rytířů nebo naše mládež, šla hrozně moc nahoru,“ hodnotí uplynulé dva roky Jaromír Jágr.

Jágr svůj tým nechce srovnávat s ostatními

Sám se účastnil prakticky celé přípravy Rytířů. Chodil s hráči na led, do posilovny, viděl je v přípravných zápasech, a tak si je vědom síly kladenského týmu. Srovnávat ale středočeský celek s těmi ostatními před sezónou nechce.

„Já nejsem typ člověka, který by se nějakým způsobem srovnával s druhými. Já věřím tomu, že by ses měl srovnávat s tím nejlepším a měl bys mít čisté svědomí, že jsi pro úspěch udělal maximum. To je jediné, co pro to můžeš udělat. Pokud druhé mužstvo bude mít kvalitnější hráče a ti hráči budou odevzdávat maximum, tak je těžko můžeš porazit. To jsou věci, které nemůžeš ovlivnit. Jediné, co můžeš ovlivnit, je to, že uděláš pro úspěch mužstva nejvíc, co můžeš udělat,“ říká Jaromír Jágr.

Petr Kadeřábek, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme