Spolupráce Jágra s Eliášem funguje. Ale není vždycky nutná

Když se v New Jersey rozhodli podepsat smlouvu s Jaromírem Jágrem, okamžitě se vyrojily otázky, jak bude fungovat jeho spolupráce s Patrikem Eliášem. Oba jsou lídry, oba jsou hvězdy, přitom spolu nikdy v minulosti nejen že prakticky nehráli, ale ani nijak zvlášť nekomunikovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Eliáš (vlevo) v dresu New Jersey | Zdroj: Reuters

Po herní stránce bude na začátku sezony možná problém, New Jersey vstoupilo do letošního ročníku všelijak a podle Patrika Eliáše je na vině především nesehranost jednotlivých formací.

„Ono to opravdu není lehké, my tu máme čtyři pět nových kluků a pro spoustu je to jiný styl hokeje, než na jaký byli zvyklí. Když pak jeden nebo dva hráči v jedné pětce neví, co přesně mají dělat nebo dělají věci jinak, než máme, úplně to rozhodí celou pětku.“

Hertlova senzace v NHL: 4 góly v utkání! San José rozdrtilo Rangers 9:2

Číst článek

Po prvním utkání, které Jágr v Pittsburghu odehrál velmi dobře, se doma proti Islanders trápil, propadl se postupně až do čtvrté formace a na ledě se zdál být dost otrávený. Patrik Eliáš upozorňuje, že podobné věci se mohou dít každému. Kouč Pete de Boer totiž do mužstva zasahuje během hry často.

Přehrát

00:00 / 00:00

V kabině New Jersey se sešly dvě velké postavy českého hokeje, Patrik Eliáš a Jaromír Jágr

„Je známý tím, že reaguje na hru, což je v pořádku. Vidí, jestli to zrovna té pětce sedlo, nebo ne, a pak se to snaží pozměnit, v tomhle je dobrý. Není to poprvé ani naposled.“

New Jersey je mužstvem, které je jiné. Herní styl, disciplína, všechno je úplně jinde než v dalších týmech NHL. Prý si to ale sedne.

„Pro kluky je to podle mě hodně velká změna, já když jsem na to navyklý, jedu tak, jak mám, a kolikrát jsem spoléhal na kluky, že mě jistí. Ale ono to opravdu není lehké hned naskočit a jet tak, jak jsme zvyklí my. Pro ně je to proces,“ říká Patrik Eliáš.

Očekávání nemusejí být reálná

Čeští fandové čekají od dvou potenciálních reprezentačních lídrů góly, přihrávky, skvělé akce a bezchybnou souhru. Patrik Eliáš s podobným tlakem ze strany fanoušků počítal.

„To je v pořádku, je to přesně ten tlak, to, co lidi očekávají. Já můžu hrát dobře třeba s klukem ze čtvrté pětky, líp si to sedne, nebo Jarda zase může hrát líp s někým jiným. To není jen o tom, abychom my dva hráli spolu dobře a dělali si tam, co chceme, ale abychom hráli dobře jako pětka. Lidi musí být opatrní v tom, co od nás očekávají, je to vyrovnané a my nemůžeme dělat zázraky. Je to dřina, ale myslím, že si to sedne, a je jedno, jestli budeme hrát spolu, nebo ne.“

Jaromír Jágr a kouč New Jersey Peter DeBoer na tréninku | Foto: ČTK/AP | Zdroj: ČTK

Hned v dalším utkání v Edmontonu hrál Jágr s Eliášem znovu spolu, oba dali gól a oba kouč pochválil. V noci na dnešek ve Vancouveru se opět prosadili oba dva a zase hráli spolu v jedné formaci. Tvrdí se, že kdyby se Jágr propadl do čtvrté pětky stabilně, bude otrávený. Jednoduché to asi mít nebude.

„Asi ne, ale my hrajeme na čtyři pětky, není to tak, že by ta čtvrtá seděla. Trenér na to reaguje, to může být každý, třeba já, kdo najednou na konci nehraje. To je v pořádku, tak to má být, jde o to, aby se vyhrávalo,“ uzavírá Patrik Eliáš.

Hertl má podporu trenéra, klubu i spoluhráčů, těší Lenera

Číst článek

Jenže po nepovedeném utkání s Islanders Jágr ukazuje, že může být dál lídrem. Spolupráce obou českých hvězd bude fanoušky hodně zajímat, na ledě to - zdá se - fungovat může.

A v zákulisí? Těžko odhadovat. Oba tvrdí, že žádný problém není, na druhé straně v kabině sedí úplně na opačné straně. Jágr kousek od Židlického a Olesze, Eliáš naproti sám.

Tomáš Lörincz, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme