Šrámy v play off hokejistům nevadí

Hokejoví fanoušci Liberce a Slávie se chystají na dnešní zápasy play off České pojišťovny dvojnásob dychtivě. Vždyť liberečtí Bílí tygři vedou ve čtvrtfinálové sérii nad Plzní 3:2 a k postupu jim chybí jediná výhra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokej je tvrdá hra | Zdroj: ČTK

Totéž platí o Slávii, která hostí Zlín. To příznivci Sparty jsou před domácím utkáním s Vítkovicemi skromnější a jejich přání zní takto: Dočkat se pondělního sedmého duelu hraného na vítkovickém ledě.

Kdybyste před každým z těchto zápasů přiložili ucho ke dveřím hráčské kabiny, zaručeně uslyšíte nezbytné hecování nebo důrazně opakovaná taktická ponaučení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šrámy v play off hokejistům nevadí

Určitě však nedojde na úzkostlivé trenérské otázky: Nebolí vás něco? Tady vidím, že máte po těle nějaké další modřiny - pamatujete si, kdo vám to udělal? - Myslet na něco takového, to je v dané chvíli samozřejmě nemístný luxus.

Šrámů je hodně

Ale zeptáte-li se hráčů, kolik už od startu play off posbírali bolestivých zásahů, odpověď bude jistě podobná jako v případě Tomáše Vlasáka.

„Já myslím, že v tom play off je to daleko víc než za celou sezónu. Každý hráč dohrává, chodí se do těla. Nějaké šrámy tam jsou, ale to si myslím, že je na obou stranách,“ říká plzeňský útočník.


„Hodně, je to play off, je to boj o všechno a boj o to kdo skončí,“ neváhá s odpovědí ani liberecký útočník Pavel Kašpařík na otázku, kolik ran už inkasoval v posledních zápasech.

Inu, takový je život. Hokejista je to přece od toho, aby něco vydržel - řekne si fanoušek na tribuně. A bez podobné filosofie se neobejdou ani samotní hráči.

Hokej prostě bolí

„Hokej prostě musí bolet. Když jsem začínal, tak mi říkali, že když chci hrát hokej, tak musím něco vydržet a překousnout bolest, aby dokázal tenhle sport hrát. Myslím si, že to pořád platí,“ říká plzeňský obránce Jaroslav Modrý.

„V historii byli chlapi, kteří hráli se zlomenými prsty a rukama a našli cestu jak hrát s těmahle zraněními a to je pořád stejné. My máme taky plno kluků, kteří jsou potlučení a najdou tu sílu pomoc tomu týmu a být prospěšní na tom ledě,“ dodává Modrý.

Je ovšem jasné, že každý, kdo se dnes dočká výhry, bude vnímat bolavé tělo daleko méně. A kudy na to?


„Kdo bude trpělivější, kdo bude mít srdíčko a kdo bude disciplinovanější, tak půjde dál,“ míní Tomáš Vlasák. A snad ještě jedna dobrá rada, která je aktuální pro všechny aktéry dnešních zápasů: Dejte alespoň o jeden gól víc než váš soupeř.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme