Stanley Cup ve Vlašimi: Velký den pro místní i Michala Rozsívala

Vlašim byla na nohou. Do města podruhé v historii zavítal Stanley Cup - pohár určený pro vítěze zámořské NHL. Veřejnosti ho představil tamní rodák, v minulé sezóně obránce Chicaga Michal Rozsíval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Rozsíval se se Stanley Cupem fotit nepotřeboval, zaujal ho nový vlašimský stadion

Michal Rozsíval se se Stanley Cupem fotit nepotřeboval, zaujal ho nový vlašimský stadion | Zdroj: ČTK

„Plesá mi srdíčko, když vidím, že se s tím lidi chtějí vyfotit. Baví je to a přinese jim to radost. Jsem rád, že tu Stanley Cupu můžeme mít,“ pochvaloval si dvojnásobný vítěz nejslavnější hokejové trofeje Michal Rozsíval.

Od jeho premiérového triumfu uplynuly dva roky. Ve Vlašimi se mnohé změnilo. „Když jsme tu byli před dvěma lety, zimák byl rozestavený, nebyl tu led. Jsem rád, že jsem to sem mohl vzít znovu, když je tu plně funkční.

Přehrát

00:00 / 00:00

Večer se Stanley Cupem sledoval ve Vlašimi reportér ČRo Pavel Petr

Na organizaci se podíleli také vlašimští Rytíři. Prezident místního hokejového klubu Roman Štětina přiznal, že on sám si oslavy příliš neužil. „Těch nervů kolem je strašně moc. Chceme to udělat pěkné i Michalovi, aby si odnesl hezké vzpomínky, je to jeho den.“

Nezapomenou určitě ani vlašimské hokejové naděje. „Je to borec. Nedovedu si představit, jak v NHL makají. Chtěl bych ho jednou taky vyhrát Stanley Cup, ale je to fakt dřina,“ tuší mladí místní hokejisté Vašek s Vojtou.

Ze Stanley Cupu se Michal Rozsíval může těšit ještě dnes do večera, kdy se trofej určená pro vítěze NHL přesune do Švédska.

 

Stanley Cup dnes ve Vlašimi. Byli jsme u toho.

Posted by S mikrofonem za sportem on 22. srpen 2015

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme