Stanley Cup získali hokejisté Boston Bruins

Hokejisté Bostonu porazili v sedmém finálovém utkání Vancouver 4:0 a stali sta tak vítězi letošního ročníku NHL.

Hokejisté Boston Bruins oslavují zisk Stanley Cupu

Hokejisté Boston Bruins oslavují zisk Stanley Cupu | Zdroj: Reuters

Vancouver Canucks - Boston Bruins 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Úvodní minuty finále se nesly ve znamení zmařených šancí na obou stranách. Luongo i Thomas úspěšně čelili nájezdům útočníků. Blízko úvodní brance byl ve 4. minutě David Krejčí, když jeho střelu zblízka kryl ležící gólman Vancouveru do lapačky.

Skóre otevřel až v 15. minutě Patrice Bergeron, který se prosadil po akci Brada Marchanda střelou z mezikruží. Puk se navíc otřel o tyč a Luongo neměl šanci.

00:00 / 00:00

S Tomášem Borovcem mluvil moderátor Sportžurnálu Vojtěch Bidrman

Právě aktéři první branky sedmého finálového zápasu si pro jeho dění napsali hlavní role. Ve druhé třetině měl sice střeleckou převahu domácí tým, ale gólově se prosadilo právě bostonské duo Bergeron – Marchand.

Canucks se snažili smazat v závěrečné dvacetiminutovce třígólový náskok soupeře a Thomas musel opět předvádět svou výtečnou formu. Nejen, že se mu to podařilo a udržel čtvrté čisté konto v play off, navíc čtvrtý gól Bruins přidal znovu Marchand.

Boston s českými hokejisty Tomášem Kaberlem a Davidem Krejčím tak slaví po 39 letech zisk svého historicky šestého Stanleyova poháru. David Krejčí se navíc stal s 23 body vítězem kanadského bodování play off a s 12 brankami i nejlepším střelcem.

Tomáš Kaberle napodobil svého bratra Františka, který získal Stanley Cup s Carolinou v roce 2006 a přiveze trofej do rodného města. Kladenští bratři se stali první českou sourozeneckou dvojicí, která nejcennější klubovou soutěž vyhrála.

,,Krejčí byl ofenzivní oporou týmu, ale i směrem dozadu předvedl hodně.. Bylo vidět, jakou práci pro tým odváděl, získal neuvěřitelné množství puků," hodnotil ve Sportžurnálu jeho výkon komentátor stanice Nova sport Tomáš Borovec.

,,Od Tomáše Kaberleho si v Bostonu hodně slibovali, on se o něco déle rozkoukával. Ale v play off šla jeho výkonnost nahoru a ve finále to byl starý dobrý Kabelka," zmínil Borovec přezdívku známého obránce. ,,Dovolil si směrem dopředu zahrát jako v minulých letech a myslím, že byl hodně kvalitním obráncem," dodal.

Branky a nahrávky: 15. P. Bergeron (Marchand), 33. Marchand (Seidenberg, Recchi), 38. Bergeron (Seidenberg, Campbell), 58. Marchand. Rozhodčí: O'Halloran, Walkom - Sharrers, Morin. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:21. Diváci: 18.860. Konečný stav série: 3:4.

Vancouver: Luongo - Bieksa, Ehrhoff, Edler, Salo, Tanev, Alberts - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Tambellini, Kesler, Higgins - Hansen, Lapierre, Torres - Oreskovich, Malhotra, Glass. Trenér: Alain Vigneault.

Boston: Thomas - Seidenberg, Chára, McQuaid, T. Kaberle, Boychuk, A. Ference - Peverley, Krejčí, Lucic - Recchi, P. Bergeron, Marchand - Seguin, Kelly, Ryder - S. Thornton, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien.

Kateřina Křenová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít