Start NHL by nejvíc zasáhl Kladno, odchod Jágra ale ubere diváky všem

Čeští hokejisté, kteří mají smlouvy v NHL, jsou nejspíš jednou nohou na odchodu zpět do zámoří. Vedení soutěže totiž nabídlo Hráčské asociaci novou kolektivní smlouvu a zdá se, že by výluka mohla po měsíci skončit. Sami hokejisté se těší, i když momentálně válí při angažmá v českých klubech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr možná bude hrát v Kladně společně se svým spoluhráčem z Philadelphie Claudem Girouxem | Zdroj: ČTK

Kde chybějí informace, vznikají emoce. V tomto případě ale toto motto neplatí. Manažeři sice nevědí, kdy přesně hokejisté opět zamíří do NHL, ale se základem počítali.

Bylo jim jasné, že o hvězdy s největší pravděpodobností dříve nebo později přijdou. Sportovní manažer Mountfieldu České Budějovice Petr Sailer dokonce hráče ani nestihl pořádně angažovat a už mu Martin Hanzal a Milan Michálek řekli, že mají doporučení nenastupovat.

„Zatím za nás kluci kromě Ference nenastoupili, takže víkend, který jsme teď zvládli, je jenom plus pro naše hráče. Samozřejmě je to zatraktivnění jak pro diváka, tak pro naše kluky. Uvidíme, jak to dopadne,“ říká Petr Sailer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Start NHL by nejvíc zasáhl Kladno, odchod Jágra ale ubere diváky všem

Komu je ale naprosto jasné, že se sestava otřese v základech, je ředitel Rytířů Kladno Václav Bartoš. Aby ne, když za ně hraje elitní pětka v čele s Jaromírem Jágrem.

„Zasáhne hodně! Protože i když máme jenom jednu pětku z NHL, tak ten ice time, kdy jsou ti kluci na ledě, je skoro polovina utkání. Nicméně, nikdo neví, jak to celé dopadne,“ prohlásil Václav Bartoš, kterému nezbývá než být v klidu, protože jinak by musel být na infarkt.

V Kladně přistupují k možnému odchodu stejně racionálně, jako zatím těží z přítomnosti zámořských hvězd. Některé zápasy hrají v pražské O2 areně, kterou vyprodávají, a sám Jaromír Jágr se nechal slyšet že by se zvýšeného zájmu dalo využít i naplánováním zápasu pod otevřeným nebem.

Až se z hvězd stanou stars a vypraví se za oceán, návštěvnost Tipsport extraligy jistojistě poklesne. Ačkoli generální manažer pražské Slavie Vladimír Růžička zdůrazňuje, kdo hlavně stojí za hokejovým boomem drtícím jiné sporty.

„Válcuje to hlavně Jarda Jágr, ten vyprodává stadiony. Můžou tady hrát hráči z NHL, ale zkrátka Jarda Jágr je Jarda Jágr. Určitě i ta návštěvnost klesne. Zase je to ale výzva pro další hráče, aby se v těch mužstvech ukázali a přitáhli diváky na stadion,“ myslí si Růžička.

Slavia má totiž ve svém kádru Romana Červenku s Vladimírem Sobotkou, ale haly nevyprodává. A Vladimíra Růžičku spíše než jejich odchod zajímá konkurence, kterou není NHL, ale "ruská" KHL.

„Myslím, že v této sezoně je to trochu těžší i v tom, protože tady začal hrát Lev. A vlastně osm dní v kuse byly hokeje. Jak Sparta, tak my už trošku trpíme, že se jdou někteří lidé podívat na KHL, a proto oželí naše utkání,“ uzavírá Vladimír Růžička.

Tomáš Kohout, Kamil Jáša, Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme