Startuje hokejová lahůdka, MS hráčů do 20 let

Kanadská města Edmonton a Calgary budou ode dneška hostit hokejové mistrovství světa hráčů do 20-ti let. Šestatřicátý šampionát by se měl stát tím nejnavštěvovanějším v historii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSLH

Vůbec poprvé se turnaj uskuteční ve dvou arénách, kde se hraje NHL, a je velmi pravděpodobném že dojde k překonání návštěvnosti z roku 2009. Tehdy v Ottawě zavítalo na 31 zápas 453.282 diváků, což je v průměru více jak 14 a půl tisíc na zápas.

Hala Oilers v Edmontonu pojme necelých 17 tisíc diváků a Flames v Calgary má kapacitu 19.289 míst. Vše navíc nasvědčuje tomu, že jen málo ze sedadel zůstane volných

Přehrát

00:00 / 00:00

Startuje hokejová lahůdka, MS hráčů do 20 let

„Hokej v zámoří je náboženství a lidi, hlavně v Kanadě, se naučili chodit na hokej hlavně jako na hokej. Co se týká atraktivity a požitku pro diváka, tak kanadská juniorská liga je za NHL na druhém místě. Lidé v Kanadě si uvědomili, že chodit na juniorský hokej je svátek a že si užijete hokeje jako takového,” osvětluje šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener, oblibu juniorského hokeje v Kanadě.

Co do popularity je dokonce šampionát dvacetiletých hokejistů v zámoří na druhém místě, hned za olympijskými hrami.

Ukázka budoucnosti

„Pokud jsem měl možnost účastnit se šampionátu dvacetiletých hokejistů, tak v mnohých směrech je to atraktivnější, než hokej seniorský. Je to prostě nádhera dívat se na špičkové hráče, jak hrají bez zábran, jak zkouší nové věci. Tam vidíte kam asi hokej dojde za další tři čtyři roky,” říká Slavomír Lener.

První poznatky o tom, kam směřuje světový hokej posbírají odborníci i fanoušci už dnes v noci, kdy se mistrovství světa rozehraje čtyřmi duely. Čeští hokejisté vstoupí do šampionátu až o den později zápasem s Dánskem.

Pokud chtějí naplnit sen o postupu do vyřazovacích bojů, musí porazit vedle Dánska alespoň jednoho ze silných soupeřů Kanady, Spojených států a Finska.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme