Starý stadion v Edenu hostil hokejové derby, fanoušci vytvořili parádní atmosféru

Bývaly doby, kdy byl zimní stadion v pražském Edenu rájem slávistických fanoušků. Jak ale víme - v posledních pár letech se museli přestěhovat za svými hráči do O2 arény a na jejích rozlehlých tribunách jen těžko vytvářejí onu ryzí hokejovou atmosféru. Včerejší utkání European Trophy se Spartou hrané v Edenu bylo tedy příležitostí připomenout si staré dobré časy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťanský útočník Sacha Treille (vlevo) porazil v bitce slávistického obránce Jiřího Vašíčka

Sparťanský útočník Sacha Treille (vlevo) porazil v bitce slávistického obránce Jiřího Vašíčka | Zdroj: ČTK

"V Edenu je vždycky hezká kulisa. Fanouškům patří určitě velký dík za to, že přišli v tak hojném počtu," vysekl poklonu dvěma a půl tisícovkám diváků slávistický útočník Tomáš Svoboda.

Při extraligových zápasech v O2 aréně bývá divácká kulisa podobná té včerejší opravdu výjimečnou událostí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci vytvořili v Edenu během derby pražských "S" výbornou atmosféru

"Je to dané tím, že se tam vejde o hodně víc lidí. Přece jen tady je nízký strop a i když přijdou dva tisíce diváků, kulisa je výborná. Když by byly dva tisíce v O2 aréně, byl by to velký rozdíl," dodává Tomáš Svoboda.

"Přišlo hodně lidí, ale nám ten zápas vůbec nevyšel. Je to škoda," připojil svůj stručný komentář slávistický kapitán Petr Kadlec.

To například teprve osmnáctiletý domácí útočník Tomáš Hertl, který patří v posledních zápasech k nejlepším hráčům v červenobílém dresu, byl i po prohraném klání se Spartou poněkud hovornější.

"Byl to pro mě zážitek, bylo to moje první derby. Kulisa byla ohromná, takže to bylo výborný. Jen škoda, že jsme nevyhráli, každého to mrzí," říká Hertl.

I když - spravedlivě řečeno - fanoušci Slavie neodcházeli včera domů až tak otráveni a zklamáni. Teď je budou zajímat hlavně další tři domácí zápasy European Trophy hrané od 25. do 31. srpna v Edenu, protože soupeři jsou opravdu zajímaví: Jokerit Helsinky, IFK Helsinky a do třetice Plzeň.

Aleš Procházka, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme