Štěpánek: Byla by malá tragédie skončit čtvrtí

Brankář Jakub Štěpánek byl hlavní postavou českého týmu při zisku bronzových medailí na mistrovství světa. Češi porazili Finsko 3:2, Štěpánek přitom byl od začátku druhé třetiny v jednom kole. Před šampionátem přitom neměli čeští fanoušci příliš radost z toho, že do Švédska a Finska jede právě Štěpánek. Po bronzovém utkání s ním mluvil Petr Kadeřábek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český brankář Jakub Štěpánek dostává první gól | Zdroj: ČTK

Jakub Štěpánek s bronzovou medailí na krku. Jakube, co ve vás teď převládá?

Teď únava … a také radost. Skončit čtvrtí, to by byla malá tragédie, když už jsme porazili Švédsko.

Když se podíváte zpět a uvědomíte, co o vás říkala veřejnost před šampionátem. Cítíte zadostiučinění?

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jakubem Štěpánkem mluvil Petr Kadeřábek

Trošku mě mrzelo, že se mnou veřejnost přestala počítat, i když žádný velký důvod neměla. Není to zadostiučinění, snad jsme s klukama trochu spravili dojem za sobotní utkání a snad z toho lidi v České republice mají stejnou radost jako my.

Jak těžké bylo namotivovat se na souboj s Finskem?

To nebylo vůbec těžké, Finové nejsou žádní hadráci. Motivace není třeba, rozhodla vůle dovézt medaili. Bylo to nesmírně těžké, zaplať pánbůh, že jsme to utrhli.

Jakube, získal jste třetí medaili za tři roky. Nejcennější je asi ta zlatá medaile ze šampionátu v Německu, ale – zkuste porovnat ty tři šampionáty.

Každý byl úplně jiný. V Německu jsme byli všichni bezejmenní, tam jsme to urvali se štěstím a silou vůle. Loni na Slovensku jsme hráli výborně, mohli jsme dosáhnout i na zlato. Škoda, že nás Švédové v semifinále zastavili. Tady jsme se zápas od zápasu zlepšovali, takže můžeme říct, že dobrá práce.

Jaké budou oslavy?

Víte, já budu rád, když teď dojdu do šatny a napiju se. A až trochu vystřízlivím z té únavy, tak to oslavím, ale nebudeme to přehánět. Pro mě je to obrovský úspěch.

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme