Střílet góly se teď musíme naučit my ostatní, říká kladenský Kuchler

Téměř dva body na zápas sbíral průměrně Jaromír Jágr v letošním extraligovém ročníku. A přesunem do NHL si nepohoršil. Naopak. Hned ve svém prvním utkání za Dallas zaznamenal Jágr dva góly a dvě asistence. Hvězda majitele extraligového Kladna tedy září dál. Totéž už se však nedá říct o jeho Rytířích. Ti jen pár hodin po skvělém vstupu Jágra na zámořská kluziště prožili v Tipsport extralize svou nejhorší první třetinu v sezoně.

Utkání 14. kola hokejové extraligy: Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno, 21. října v Liberci. Brankář Liberce Marek Pinc a Jan Hlaváč z Kladna. | Zdroj: ČTK

„Dobře jsme odehráli asi tak první tři minuty, pak už to bylo špatné. Nevím, jestli jsme si mysleli, že tady začneme hrát hokej. Oni nás přibruslili, byli jsme pomalejší,“ hodnotí útočník Jiří Kuchler vstup Kladna do zápasu ve Vítkovicích.

V něm Rytíři prohrávali už po necelé čtvrthodině hry o tři góly. Signály z posledních kol o zlepšené defenzivě týmu tak vzaly velmi rychle za své.

00:00 / 00:00

Hokejisté Kladna prožili nejhorší první třetinu zápasu v letošním ročníku Tipsport extraligy

„Soupeř nás předčil ve všem, v pohybu, v nasazení i chuti. Dostali se do vedení 3:0, o zápase rozhodla první třetina,“ říká asistent Petr Tatíček a připomíná, že Kladno se už nemůže spoléhat na to, že každého přestřílí.

Proto se musí se zaměřit na pevnou obranu. Na nové role si musí zvykat i útočníci. Zatímco dříve se stačilo spoléhat na útočné umění Jágra a spol., teď se musí naučit rozhodovat zápasy dříve řadoví pěšáci.

„Není to jednoduché a není to ono, půl roku jsme tu hráli spíš dozadu a snažili jsme se to nekazit, teď se můžeme ukázat. Ale je to těžké, začít hned dávat góly, když tu vyloženě není žádný střelec, Pavel Patera je zraněný a nikdo z nás, co jsme tu zůstali, prostě vyloženě střelci nejsme. Musíme to ubojovat jako ty zápasy předtím,“ přiznává Jiří Kuchler, že i on si musí zvyknout.

A to nejen na důležitější roli v týmu, ale třeba i na kapitánské céčko, které zdědil po zraněném Pavlu Paterovi.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít