Šulc: Čestné prohlášení Mladé Boleslavi se nezakládá na pravdě

Hokejová Tipsport extraliga ještě ani nestačila vstřebat nedávnou registrační aféru - a už se objevila další administrativní zápletka, která o víkendu pořádně vyděsila hráče a fanoušky Mladé Boleslavi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Šulc

Stanislav Šulc | Foto: Vilém Janouš

Už o tom bylo od včerejška mnohé řečeno a napsáno. Vedení Asociace profesionálních klubů zjistilo, že zástupci Mladé Boleslavi před startem sezóny předložili zfalšované prohlášení, podle kterého nemají žádné finanční závazky vůči jiným hokejovým subjektům. Ředitel APK Stanislav Šulc k tomu doplňuje.

"Představenstvo APK minulý týden ve středu 1. prosince projednávalo závěrečnou zprávu z kontroly plnění povinností klubu uhradit do 31. 8. 2010 závazky vůči hokejovým subjektům. A protože z té závěrečné zprávy vyplynula informace, že tam není všechno v pořádku, tak na to představenstvo APK mohlo reagovat jedním jediným způsobem, který mu ukládá licenční řád a to znamená do čtrnácti dnů svolat mimořádnou Valnou hromadu, což se také stalo."

Přehrát

00:00 / 00:00

Stanislav Šulc ke kauze zfalšovaných dokumentů Mladé Boleslavi před startem extraligy

Mimořádná valná hromada APK se sejde v pondělí 13. prosince ve Velké Bíteši, posoudí argumenty zástupců mladoboleslavského klubu a rozhodne o případném trestu. "Licenční řád klubům něco ukládá. Mladoboleslavský klub v září dodal čestné prohlášení o tom, že vůči hokejovým subjektům žádné závazky nemá a kontrola, kterou si schválila Valná hromada 8. 9., ukázala, že to není pravda. Proč to tak je, nevím," říká ředitel APK Stanislav Šulc.

Pro jistotu tedy zopakujme: Zmíněná kontrola, která způsobila vážné komplikace hokejistům Mladé Boleslavi, nebyla v žádném případě soukromou iniciativou pocházející z jeho autorské dílny. A totéž se týká i svolání mimořádné valné hromady, která bude jednat za týden.

"Stejně tak není moje pravomoc vyhodnotit obsah té zprávy a to, co by z ní mohlo vyplývat. To všechno je záležitost pro Valnou hromadu APK. Spousta lidí to nechápe, protože pro ně je jednodušší to spojit s osobou Šulce a personifikovat to tak, že za všechno můžu já. Ale to všechno jsou věci, které schvaluje a rozhoduje Valná hromada APK," připomíná Stanislav Šulc. Počkejme tedy do pondělí 13. prosince.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme