Svaz uctí hokejisty pietní akcí a vyřadí jejich čísla dresů

Včerejší letecké neštěstí, za které zaplatili životem také tři naši reprezentanti, je teď smutným tématem číslo jedna i pro Český svaz ledního hokeje. Potvrdil to i tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Vedení KHL rozhodlo, že obnovený start letošního ročníku soutěže se uskuteční v pondělí. Jaroslavl povede jako nový trenér Pjotr Vorobjov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král na tiskové konferenci po příletu | Foto: Tomáš Adamec

„Vedení svazu dnes celý den intenzivně jednalo, bylo v kontaktu jak s ruskou stranou, tak s ruským velvyslanectvím tady v Praze. Oslovili jsme i rodinné příslušníky obětí této tragédie a dohodli jsme se na některých krocích, které připravíme,“ řekl Zikmund.


„Tím prvním a nejdůležitějším je to, že bychom rádi uspořádali oficiální rozloučení na Staroměstském náměstí, tedy na místě, které je s českým hokejem hodně spjato a kde i tito tři hokejisté slavili úspěchy po návratu ze světových šampionátů,“ uvedl dále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Svaz uctí hokejisty pietní akcí a vyřadí jejich čísla dresů. Jaroslavli pomohou ostatní kluby KHL i finančně

„Přesný termín bude záviset na převozu ostatků z Ruska. Už dnes večer chceme na Staroměstském náměstí nainstalovat pódium, na kterém potom proběhne oficiální rozloučení. Od dnešního večera budou mít fanoušci možnost přinést tam květiny či svíčky,“ doplnil Zikmund.

„Dále jsme se rozhodli, že čísla dresů těchto hráčů, se kterými nastupovali v reprezentaci, tedy 4, 15 a 63, budou už navždy vyřazena ze sady reprezentačních dresů. A také, že nejbližší České hokejové hry, které se budou konat na jaře, se budou hrát na památku Karla Rachůnka, Josefa Vašíčka a Jana Marka,“ zmínil Zdeněk Zikmund.

Lokomotiv Jaroslavl povede po tragické nehodě trenér Pjotr Vorobjov, který Jaroslavl dovedl v roce 1997 k vítězství v Kontinentální hokejové lize a momentálně působil jako hlavní kouč juniorského týmu tohoto klubu.

Vorobjov také sestaví nový tým, který vybere ze zhruba pětačtyřiceti hráčů. Ty pro potřeby Lokomotivu poskytne zbývajících třiadvacet ligových klubů, které nabídly Jaroslavli i finanční pomoc. Dynamo Moskva pošle na konto Lokomotivu deset milionů rublů.

Vedení KHL stanovilo obnovený start nového ročníku soutěže na pondělí 12. září, kdy se odehraje šest duelů. Zápasy, které byly naplánované na 8. – 11. září, budou odehrány v přestávkách soutěže.

Už v sobotu se v aréně v Jaroslavli uskuteční pietní akt k uctění obětí neštěstí, při němž zahynuli hráči i realizační tým Lokomotivu – mezi nimi i tři čeští reprezentanti Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme