Švédské hokejové hry diváky nezajímaly. Nepomohl ani přesun turnaje do Malmö

Čeští hokejisté porazili na závěr Švédských hokejových her Rusko 2:1 a vylepšili si reputaci po prosincovém propadáku v Moskvě, kde obsadili bez bodu poslední místo. V Malmö skončili nakonec druzí. Kaňkou na turnaji byl nezájem diváků o turnaj, duel českého týmu s Ruskem sledovalo jen necelých 1500 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink českých hokejistů v Malmö

Trénink českých hokejistů v Malmö | Foto: Josef Adlt ČSLH

Předností Hadamczikova výběru byla bojovnost a výborná defenziva. Jen střelecky to stále není ono. V posledních šesti zápase dali Češi dohromady pouze šest branek.

"Soupeři dobře brání, nechtějí váš pouštět do předbrankového prostoru, musíme mít také lepší zakončení od beků, přihrávka po modré čáře, střela, aby bylo co tečovat, dorážet, proto se na mezinárodní scéně neprosazují hráči, kteří v naší extralize dávají góly, ale není tam tolik osobních soubojů, tady vás každý pokrývá, drží, odstavuje tělem. Hráči tady mají hodně zkušeností, s tím souvisí to proměňování šancí, i když od některých útočníků jsme čekali víc," vysvětluje kouč národního týmu Alois Hadamczik.

Času na hledání vhodných hráčů, kteří by se na mezinárodním poli dokázali střelecky prosadit, ale už Hadamczikovi moc nezbývá. Do startu mistrovství světa, kde s největší pravděpodobností nebude mít k dispozici větší počet hráčů z NHL, zbývají necelé tři měsíce, během kterých sehraje jeho tým devět zápasů, z toho šest před domácím publikem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Švédské hokejové hry v Malmö provázel nezájem fanoušků

Možná právě atmosféra na stadionu pomůže českým střelcům znovu najít gólový apetit. V Malmö je totiž diváci rozhodně vyburcovat nemohli.

"Když je hodně lidí, každému se hraje dobře. Ale nedá se nic dělat, nejsme tady od toho, abychom počítali diváky, ale abychom dělali výsledky a bojovali," říká kapitán Jiří Novotný.

Divácký nezájem byl obrovskou kaňkou na turnaji Euro Hockey Tour. Bohužel ve Švédsku se stává v posledních letech tak trochu tradicí. Minulý rok na mistrovství světa zela stockholmská hala Globen prázdnotou, a tak se organizátoři rozhodli poprvé v historii uspořádat Švédské hokejové hry v Malmö. Nalákat diváky si jim ale nepodařilo.

"Hrálo se to v menším městě, myslel jsem si, že si lidé cestu na stadion najdou. Ale co se dá dělat, odehrát jsme to museli. Musíte se na ten zápas připravit jako kdyby přišlo patnáct tisíc lidí," krčí rameny obránce Lukáš Krajíček.

Věřme tedy, že si jen švédské publikum šetří hlasivky i finance na květnový šampionát, který bude znovu ve Stockholmu. A nutno věřit i tomu, že právě tam si vzpomene na své střelecké umění i český národní tým.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme