Švýcarsko zvládlo na MS i druhý zápas, Lotyši přehráli Německo

Hokejisté Švýcarska zvládli i své druhé vystoupení na světovém šampionátu, když v Helsinkách porazili Bělorusko 3:2. V utkání skupiny 'A' zdolalo Lotyšsko Německo po vyrovnané bitvě 3:2.

Simon Moser (vlevo) a Damien Brunner slaví švýcarský gól

Simon Moser (vlevo) a Damien Brunner slaví švýcarský gól | Zdroj: ČTK

Švýcarsko - Bělorusko 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Švýcaři měli v první třetině velkou střeleckou převahu 19:1. Dokázali z ní ale vytěžit pouze jednobrankové vedení. Soupeř měl s jednou střelou úspěšnost stoprocentní.

V 7. minutě poslal Švýcary do jednobrankového náskoku Moser. Bělorusové odpověděli v polovině 11. minuty, kdy se prosadil Ugarov. O 91 vteřin později ale Moser znovu vrátil vedení na stranu Švýcarů.

Po začátku druhé části vyrovnal Kolcov. Ve 45. minutě se trefil Romya upravil na konečných 3:2 pro Lotyšsko. Poslední minutu to Bělorusové zkusili se šesti hráči v poli, Švýcaři už si ale body sebrat nenechali.

Branky a nahrávky: 7. Moser (Du Bois), 12. Moser (Romy, Brunner), 48. Romy (Brunner) - 11. Ugarov (Stěpanov, Denisov), 22. Kolcov (Korobov, Kaljužnyj). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Jablukow - Schrader (oba Něm.), Puolakka (Fin.). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5249.

Německo - Lotyšsko 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Tripp (Hospelt, Lavallée), 33. Hospelt (Reimer, Gogulla) - 12. Indrasis (Sprukts, Galvinš), 24. M. Redlihs (Sprukts, Indrasis), 53. Širokovs (Daugavinš). Rozhodčí: Levonen (Fin.), Reiber (Švýc.) - Dehaen (Fr.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 4162

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít