Sýkora: Medaile z MS problémy českého hokeje neřeší

Čeští hokejisté porazili Švédsko 3:2 po samostatných nájezdech a po čtyřech letech budou hrát na světovém šampionátu o zlato. Vítězný gól dal Jan Marek, který rozhodl i o potupu ze čtvrtfinále. Že národní mužstvo odveze z mistrovství světa medaili, v to doufal při rozhovoru s Petrem Čermákem i trenér vítěze extraligy z Pardubic Václav Sýkora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Sýkora | Foto: Alžběta Švarcová

Čí výkon, mimo střelců gólů, byste vyzdvihl?

V první řadě určitě Tomáše Vokouna, ale ze zbytku týmu by nebylo fér někoho jmenovat, protože všichni nechali na ledě maximum.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sýkora: Medaile z MS problémy českého hokeje neřeší

Čeští fanoušci na internetu diskutují o rozhodnutích rozhodčích, která v první třetině citelně oslabila národní tým. Chybovali podle Vás sudí?

Nemyslím si, že by to bylo tak dramatické, protože v některých případech si to samé mohli myslet Švédové. Navíc, když to vidíte v televizi, tak situace jsou někdy z jiné kamery vidět lépe a i když to někdy vypadá na čistý zákrok, tak je to faul. Ale výkon rozhodčích nebyl ideální.

V poslední době se stále hovoří o krizi českého hokeje. Co v tomto směru jde říci na účet mistrovství světa?

Nelze říci, že když národní tým získá na mistrovství světa medaili, tak je vše v pořádku. Problémy tu jsou a musí se začít je řešit, hlavně u mládeže. Doufám, že tento výsledek nebude mít vliv na jejich řešení. Na druhou stranu se podle mě potvrdilo, že úroveň extraligy není tak nízká, než se předpokládalo.

Vsadil byste si Vy osobně na postup Česka do finále?

Věřil jsem v medaili, protože právě podceňování týmu dalo klukům šanci ukázat, že jsou lepší, než jak jsou považováni.

Petr Čermák, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme