Tahoun hokejového Zlína Balaštík: Obrana je na prvním místě

Není to pro hokejisty žádná legrace - absolvovat ve dvou dnech dva důležité zápasy. Zvláště když ten první se hraje ve vysokém tempu, trvá 70 minut čistého času a nakonec ještě vyzkouší pevné nervy při sólových nájezdech. Právě to byl případ včerejšího utkání čtvrtfinále play off České pojišťovny mezi Slavií a Zlínem.

Jaroslav Balaštík po premiéře v NHL

Jaroslav Balaštík po premiéře v NHL | Foto: Miroslav Konvalina

Nad prohraným utkáním samozřejmě nikdy nikdo nejásá. Bývají ovšem takové zápasy, po kterých se rozlícený trenér raději obloukem vyhne číhajícím novinářům a za dveřmi kabiny s použitím peprných výrazů objasní svým hráčům, co všechno se mu nelíbilo.

Pokud se ale týká pondělního duelu v pražské O2 Aréně, zlínský trenér Zdeněk Venera opravdu nemohl mít zásadních připomínek.

00:00 / 00:00

„Já si myslím, že to utkání bylo pěkné i z naší strany. Vytvořili jsme si šance, dokázali jsme stáhnout dvoubrankový náskok Slavie. Takže my s tím výkonem celkem můžeme být spokojeni. Nájezdy nám nevyšly, to se nedá nic dělat. V sezóně jsme na ně udělali spoustu bodů. Štěstí se bohužel přiklonilo ke Slavii."

A v podobném duševním rozpoložení byl i zlínský kapitán Jaroslav Balaštík. „Byl to smolný zápas, ale házíme ho za hlavu. Nic jiného nám nezbývá."

Obrana na prvním místě

Pokud se někdo pokouší rozdělit extraligové týmy do škatulek, pak hokejisty Zlína bez váhání počítá mezi ty, jejichž herní styl je postaven na promyšlené defenzívě.

„Máme takovou nálepku defenzivního mužstva, ale jestli chcete vyhrávat a být úspěšní, tak vždy obrana je na prvním místě. A to neplatí jenom o Zlínu," myslí si Jaroslav Balaštík.

Zlín ovšem ukázal ve včerejším utkání, že dovede víc než jen bránit. Šancí ke skórování si vytvořili hosté nemálo a dá se očekávat, že ani dnes jim nepostačí ke štěstí sázka na obranu a čekání na občasné výpady do soupeřova pásma.

V čem by tedy dnešní zápas mohl být jiný viděno očima Jaroslava Balaštíka? „Doufám že v tom, že ho vyhrajeme!"

Hlavně vyhrát za 60 minut!

Vyhrát samozřejmě chtějí i hráči Slavie, kteří by tak vedli ve čtvrtfinálové sérii už 3:1. Ale v jednom by se určitě dokázali shodnout se svými soupeři: Vůbec by neškodilo, kdyby se tentokrát hrálo jen klasických 60 minut.

„Ten zápas byl, dá se říct, nahoru-dolu, vzal hodně sil. A potom to prodloužení bylo už vyloženě na krev," prohlásil například obránce Vladimír Roth, autor včerejšího vítězného gólu Slávie.

Tuhá hokejová bitva se dá očekávat i v Liberci, kde domácí Bílí tygři mají šanci vyrovnat stav čtvrtfinálové série s Plzní na 2:2. A ještě program skupiny o udržení: Kometa Brno hostí Mladou Boleslav a Karlovy Vary budou mít za soupeře Kladno.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít