Tajemství Jágrovy formy? Náročný závěr sezony NHL. Volno mi dělá problémy, říká

V Česku není v těchto dnech větší sportovní hvězda než Jaromír Jágr. Zkušený útočník i s nataženým tříslem rozhodl čtvrtfinálový zápas proti Finsku a poslal české hokejisty na domácím mistrovství světa do bojů o medaile.

Hokejista Jaromír Jágr

Hokejista Jaromír Jágr | Foto: Český rozhlas | Zdroj: Český rozhlas

V 56. minutě objel branku a ranou na bližší tyč nachytal finského gólmana Pekku Rinneho, pak zvedl ruce nad hlavu a český tým tušil, že je 4 minuty před koncem třetí třetiny blízko postupu do semifinále.

Základní skupinu přitom Jágr kvůli poraněnému tříslu nedohrál. „Já musím hrát pořád. Jakékoliv volno mi dělá spíš problémy,“ okomentoval kladenský odchovanec svoji vynucenou pauzu.

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr přisuzuje své dobré herní rozpoložení náročné koncovce zámořské sezony NHL. Nejradši by hrál pořád

Kromě rozhodujícího gólu stihl Jágr dát ve druhé třetině ještě důležitou branku na 2:2. V postup přes Finy i podle výkonu českého výběru slavný útočník věřil.

„Musíš pořád bruslit a co nejrychleji forčekovat, i když to někdy vypadá, že to nemá cenu. Soupeře dostaneš pod tlak a pak třeba zkazí nahrávku, na kterou nemá tolik času. Takhle to musíme hrát, nejsme tak zkušený tým, abychom mohli hrát pozičně,“ uvědomuje si Jágr.

Oproti loňskému šampionátu hraje historicky nejstarší střelec mistrovství o poznání lépe. Bruslí, dohrává souboje, je první vzadu a veškerou pozornost strhává na sebe a tím dostanou prostor ostatní.

Je v perfektní kondici a prý hlavně díky tomu, že na konci sezony NHL hrál se svojí Floridou o všechno.

„Hráli jsme 20 zápasů play-off hokeje a nemohli prohrát ani jeden. Vše šlo na maximum a pro mě to byla nejlepší příprava, jakou jsem mohl mít. Já sám trénoval dvakrát denně,“ říká třiačtyřicetiletý Jaromír Jágr.

Vytřel mi zrak, přiznal Jágrův bývalý osobní kouč Jelínek. Čtvrtfinále podle něj mohlo být zlomové

Češi i díky jeho dvěma gólům porazili Finy 5:3, postoupili do semifinále domácího šampionátu a před bouřlivým publikem je čeká další výzva v podobě silné Kanady, která dává soupeřům v průměru více než 7 branek na zápas.