Taková porážka bolí moc, litovali kladenští hokejisté po zápase se Spartou

Nevracet se z holešovické arény s prázdnou! Takové bylo včerejší předsevzetí kladenských hokejistů, kteří se k zápasu sedmého extraligového kola vydávali na Spartu. A chybělo opravdu málo, aby se jim tohle přání splnilo.

Před kladenským brankářem Cháberou bojují o puk Michal Lukáč a Daniel Přibyl ze Sparty | Zdroj: ČTK

"Přijeli jsme sem bránit a přežili tlak v první třetině, kdy měli pár šancí. Pak jsme dali gól a měli nakročeno ke třem bodům, ale na Spartě nestačí ani vedení 2:0. Bohužel jsme ho ztratili v závěru," rekapituloval scénář utkání kladenský gólman Jan Chábera.

Do poslední třetiny šli Rytíři za stavu 2:1, jenomže pak je rozesmutnil Jaroslav Hlinka. Ukryt za protihráčem trefil se pod tyčku Cháberovy branky. "Víceméně jsme nic neviděl. Tím pohybem mě zatlačili do brány a nemohl jsem pořádně vyjet. Vypadalo to, že se ani moc neraduje, asi myslel, že je to břevno, jenže to byl gól."

00:00 / 00:00

Ohlasy po zápase Sparta - Kladno

Další hořkou pilulku museli kladenští spolknout pouhých 20 vteřin před koncem řádné hrací doby, kdy Lukáš Pech zařídil Spartě vítězství 3:2. "Věděl, že je jen chvilka do konce, tak do toho prostě ze záklonu plácnul. Trefil to pěkně," komentoval Chábera.

Střelec vítězného gólu domácích po utkání ochotně přiznal, že na tříbodovou výhru se Pražané tentokrát hodně nadřeli a že kladenský celek je dokázal pořádně trápit. "Hráli velmi dobře a byli rovnocenným soupeřem. Dobře bránili a potrápili nás. Štěstí se ale přiklonilo na naší stranu," radoval se Pech.

Sparťanský Dominik Simon sráží u střídačky Kladna Daleckého | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

"Když tady prohráváte 1:4 jako Třinec, tak tušíte, jak to asi dopadne. Ale takhle to bolí moc, to můžu říct," nechal se slyšet pár minut po skončení napínavého a ze strany hostujícího týmu určitě povedeného utkání asistent kladenského trenéra Jiří Kopecký. "Co je pozitivní, je ten výkon, že je na čem stavět," dodal.

Zapomenout na smolný konec nedělního zápasu není bezpochyby jednoduché pro trenéry ani pro hráče. Ovšem kalendář se s hokejisty nemazlí - a teď už budou muset Rytíři rychle začít přemýšlet o tom, že zítra je čeká další nelehká bitva o body na ledě úřadujícího mistra z Plzně.

Aleš Procházka, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít