Talent Pastrňák zazářil v NHL, prvními dvěma góly dotáhl Boston k výhře

Hokejista David Pastrňák z Bostonu se poprvé zapsal mezi střelce v NHL. Osmnáctiletý talent se trefil hned dvakrát a nasměroval Bruins k výhře 3:1 na ledě Philadelphie a byl vyhlášen první hvězdou sobotního zápasu. Jedinou trefu Flyers připravil pro kapitána Girouxe nejproduktivnější hráč celé soutěže Jakub Voráček.

David Pastrňák (vpravo) střílí v utkání s Philadelphií svůj první gól v NHL

David Pastrňák (vpravo) střílí v utkání s Philadelphií svůj první gól v NHL | Zdroj: ČTK

Premiérovou trefu v nejslavnější hokejové soutěži na světě zaznamenal Pastrňák ve 12. minutě po bekhendové dorážce.

Druhý zásah přidal havířovský rodák v úvodu třetí třetiny po povedené kombinaci s krajanem Davidem Krejčím, se kterým nastoupil v útočné formaci.

V 50. minutě zvýšil už na 3:0 pro Boston Kelly, za domácí stačil už pouze snížit Giroux za přispění Voráčka. Pětadvacetiletý křídelník si po gólové přihrávce připsal jubilejní 50. bod v sezoně a pojistil si vedení v kanadském bodování NHL.

„Potřebujeme si na sebe zvyknout, abychom se na ledě lépe našli. Myslím, že to bude zápas od zápasu lepší,“ okomentoval Pastrňák spolupráci s Krejčím pro web NHL.

Jakub Voráček z Philadelphie, Patrik Eliáš z New Jersey a Radim Vrbata z Vancouveru byli nominováni na Utkání hvězd NHL.

Krejčí měl po utkání pro mladého Čecha jen slova pochvaly. „Je dobrý hráč. Dát takové dva góly, hlavně pak ten první, mu pomůže sundat balvan ze zad. Přidá mu to sebedůvěru. Na puku se bude cítit jistěji,“ ocenil Pastrňáka.

Osm zápasů trvalo čekání Milana Michálka na gól. Svoji čtvrtou v probíhajícím ročníku slavil nakonec v zápase na ledě Arizony. Senators v něm i díky přispění českého útočníka zvítězili jasně 5:1 a ukončili tak sérii tří porážek.

Branka Aleše Hemského naopak jeho Dallasu k bodům nepomohla. Český šikula už pouze snižoval ve 43. minutě na konečných 4:3 ve prospěch Colorada.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Boston 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 55. Giroux (Voráček) - 12. a 45. Pastrňák (na druhou Krejčí), 50. Kelly. Střely na branku: 25:18. Diváci: 19.907. Hvězdy utkání: 1. Pastrňák (Boston), 2. Giroux (Philadelphia), 3. Kelly (Boston).

Minnesota - Nashville 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 15. Coyle - 5. Fisher, 44. Järnkrok, 49. Wilson. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.052. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Wilson (oba Nashville), 3. Coyle (Minnesota).

Colorado - Dallas 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky: 28. E. Johnson, 29. Mitchell, 40. MacKinnon, 41. Duchene - 1. Ritchie, 10. Sceviour, 43. Hemský. Střely na branku: 30:40. Diváci: 18.007. Hvězdy utkání: 1. Duchene, 2. MacKinnon (oba Colorad), 3. Seguin (Dallas).

Montreal - Pittsburgh 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 19. Pacioretty - 39. Malkin, 64. Crosby. Střely na branku: 28:37. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Price (Montreal), 3. Fleury (Pittsburgh).

Washington - Detroit 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Brouwer, 22. Carlson, 32. Joel Ward - 40. Ericsson. Petr Mrázek odchytal za Detroit 56 minut, ze 14 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 17:27. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Carlson, 2. Holtby, 3. Beagle (všichni Washington).

San Jose - NY Rangers 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 48. Karlsson - 11. St. Louis, 16. Kreider, 60. Rick Nash. Střely na branku: 31:32. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Lundqvist, 2. Kreider (oba Rangers), 3. Karlsson (San Jose).

Arizona - Ottawa 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Boedker - 8. M. Michálek, 14. MacArthur, 30. Hoffman, 42. Ceci, 60. Legwand. Střely na branku: 32:33. Diváci: 14.933. Hvězdy utkání: 1. MacArthur, 2. Anderson (oba Ottawa), 3. Boedker (Arizona).

St. Louis - Carolina 5:4 po sam. nájezdech (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. Steen, 25. Schwartz, 26. Berglund, 47. Tarasenko, rozh. nájezd Oshie - 3. Rask, 8. Skinner, 13. E. Staal, 36. Riley Nash. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.411. Hvězdy utkání: 1. Steen, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Skinner (Carolina).

Vancouver - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 6. Backlund. Střely na branku: 36:23. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. Ortio (Calgary), 2. Lack (Vancouver), 3. Backlund (Calgary).

Columbus - NY Islanders 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Branky: 5. J. Johnson, 44. Foligno - 1. Kuljomin, 31. Martin, 34. Lee, 38. B. Strait, 55. Okposo. Střely na branku: 18:40. Diváci: 16.589. Hvězdy utkání: 1. Strome, 2. Lee, 3. Hickey (všichni Islanders).

Los Angeles - Winnipeg 4:5 po sam. nájezdech (2:3, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 15. Kopitar, 16. Justin Williams, 42. Gáborík, 53. Clifford - 5. a rozh. nájezd Little, 4. Perreault (Frolík), 7. Wheeler, 55. Bogosian. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Byfuglien (Winnipeg), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Little (Winnip

Marek Augustin, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít