Tampa Bay je v NHL krok od konferenčního finále, Palát se Šustrem asistovali u výhry v prodloužení

Hokejisté Tampy Bay se v play-off NHL přiblížili postupu do finále Východní konference. Tým z Floridy, v jehož dresu nastupují Ondřej Palát a Andrej Šustr, porazil New York Islanders 2:1 po prodloužení. Oba Češi se asistencí podepsali pod vítězný gól Lightnings.

Hokejisté Tampy Bay slaví vítězství ve čtvrtém zápase série proti New York Islanders | Zdroj: Reuters

V pátek přitom měli dlouho blíž k výhře domácí, které poslal do vedení v 5. minutě trefou v přesilové hře Kyle Okposo. Jednobrankový náskok pak hájili až do 48. minuty, kdy po přihrávce od zadního mantinelu vyrovnal Nikita Kučerov.

Obrat dokonali hosté už po 94 sekundách prodloužení, kdy uzamkli soupeře v útočném pásmu a obránce Jason Garrison po Šustrově přihrávce prostřelil brankáře Thomase Greisse dělovkou od modré čáry. "On má v rukou dynamit. Musíme častěji posílat puky do pozic, odkud může střílet. Dneska odpálil raketu," pochválil Garrisona trenér Jon Cooper.

Jeho svěřenci dokráčeli k vítězství podobně jako v minulém utkání. V něm rovněž prohrávali, v poslední minutě ale dokázali v power play vyrovnat a ve třetí minutě prodloužení rozhodli. "Snažíte se bruslit, vytvořit si tlak a střílet ze všech pozic," popsal recept na rychlý úspěch v nastavení střelec vítězné branky Garrison, který se v letošním play off trefil poprvé.

Zatímco v úvodním kole play off proti Floridě vydřeli Islanders v prodloužení tři výhry, proti Tampě v něm dvakrát prohráli. "Ale nemohu hráčům nic vytknout, jejich nasazení za posledních šest třetin, které jsme odehráli, bylo prostě maximální," prohlásil trenér Jack Capuano. "A ta Garrisonova střela, ta měla oči."

Kučerov poslal svým gólem zápas do prodloužení podruhé za sebou. "Rád hraju pod tlakem," přiznal dvaadvacetiletý rodák z Moskvy, který je s osmi góly nejlepším střelcem play off. Podobně se mu dařilo i loni: při tažení Tampy, které skončilo až ve finále Stanley Cupu, nastřílel deset gólů a zaznamenal 22 bodů.

ČTK, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít