Tampa Bay srovnala sérii s Penguins, gólově přispěl Šustr

Hokejisté Tampy Bay nepustili Penguins k mečbolu. Ve čtvrtém utkání finále Východní konference zvítězili v domácím prostředí 4:3 a srovnali stav série na 2:2. Bodově se prosadili i čeští hráči. Andrej Šustr vstřelil první branku v play-off a Ondřej Palát si připsal jednu asistenci.

Andrej Šustr (vlevo) přijíždí ke spoluhráčům (archivní foto)

Andrej Šustr (vlevo) přijíždí ke spoluhráčům (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Sedmadvacet sekund stačilo Ryanovi Callahanovi a Tampa Bay už vedla 1:0. Domácí celek gól nastartoval. Na ledě byl jasně lepší než soupeř, což se projevilo zvýšením na 2:0.

Gól vstřelil český obránce Andrej Šustr, který si najel těsně před brankoviště a obrana Penguins na něj tak trochu zapomněla.

Herní převahu měla Tampa Bay i ve druhé třetině a v přesilové hře navýšila svůj náskok na 3:0. Jonathan Drouin si vyměnil před brankářem tučňáků puk s českým útočník Ondřejem Palátem a zakončil do odkryté branky.

Po třech minutách ale Tampa vedla na Pittsburghem 4:0, když se prosadil Tyler Johnson. A zápas se zdál rozhodnutý už ve druhé třetině.

Penguins vyměnili brankáře a místo Murrayho postavili Marca André Fleuryho, jehož výkon tučňáky nakopnul.

Během čtrnácti minut dokázali hokejisté Pittsburghu snížit náskok Tampy Bay na 3:4. Nejprve dal gól Phil Kessel, potom se prosadil Jevgenij Malkin a třetí branku přidal Chris Kunitz.

Srovnávací branku už ale Penguins nevstřelili a Tampa Bay díky vítězství 4:3 srovnala stav série na 2:2.