Team host. Jeden z nejdůležitějších členů české hokejové reprezentace

Hokejový tým na mistrovství světa tvoří 33 lidí. 25 hráčů a 8 členů realizačního týmu. Přesto jich vždy napočítáte o jednoho více. Tím jedním navíc je takzvaný team host, který sice není uveden na oficiální soupisce, ale bez něj si nikdo bezproblémový chod družstva nedokáže představit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté slaví na mistrovství světa další gól o sítě Norska | Zdroj: Reuters

„Po Světovém poháru v roce 2004, který byl ve Švédsku naposledy, mě oslovil Švédský hokejový svaz, jestli bych neměl zájem dělat české reprezentaci team hosta. Jelikož jsem zamlada hrával hokej, sice špatně, ale hrával, tak jsem neváhal,“ říká skromně Jakub Hanč.

Hanč už devátým rokem vypomáhá české reprezentaci při jakémkoli jejím vystoupení nejen ve Švédsku, ale v celé Skandinávii. Je přesným prototypem team hosta. Je rodilý Čech, který už sedmnáct let žije ve Švédsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bez Jakuba Hanče by hokejová reprezentace jen těžko fungovala

Zná tak dokonale oba jazyky a navíc má i v místě konání potřebné kontakty, aby mohl splnit týmu jeho veškeré požadavky. Dokáže sehnat vše na co si jen vzpomenete, od pevné lepící pásky na opravu hokejek, výpomoc místního čalouníka či maséra až po nejlepší sushi v širokém okolí.

I proto se při každé cestě vedení českého týmu obrací právě na něj. Je spojkou mezi organizátorem akce a týmem, takže je vlastně nejdůležitější člen. Jakuba známe už několik let a je prostě jeden z nás,“ říká manažer reprezentace Jan Černý.

Letos práce Jakuba Hanče pomalu končí. Češi vypadli ve čtvrtfinále. Útěchou pro Jakuba může být snad jen to, že v jeho rodině alespoň ustanou spory komu ve zbytku šampionátu fandit.

„Manželka je samozřejmě Švédka, ale sama říká, že teď, když s nimi pracuji, tak to není tak hrozné. A byla i hrdá na to, že minulý rok jsme měli bronz.“ Letos ale Jakub medaili domů nepřinese, jeho posledním úkolem na šampionátu bude vyprovodit český tým na letiště a pomoci vyřídit formality před odletem.

Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme