Technický gól, kterým Patera v nájezdech rozhodl o výhře Olomouce, neměl platit

V nedělním utkání hokejové Tipsport extraligy Olomouc – Zlín rozhodl o vítězství Olomouce v samostatných nájezdech Pavel Patera. Přitom ani nedal gól. Při pokusu o zakončení Pateru fauloval brankář Kašík a rozhodčí Hradil uznal technický gól.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Kladna Pavel Patera

Kapitán Kladna Pavel Patera | Foto: Jana Káninská

Patera se pokusil o kličku do bekhendu a při jejím provedení mu brankář Zlína vysunutím hokejky podrazil nohy. Kapitán Olomouce po faulu upadl a puk mu ujel do rohu kluziště. Rozhodčí Hradil, ale odpískal technický gól.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o třetí nájezd, před jehož provedením byl stav 2:2, technický gól byl i gólem vítězným. Zlínští však proti tomuto rozhodnutí podali protest a komise rozhodčích dala úřadujícím mistrům za pravdu.

Podle pravidel měl být zlínský brankář vyloučený na dvě minuty, na trestnou lavici měl místo něj jít některý ze spoluhráčů a nájezd se měl opakovat. Ani v případě, že by i při opakovaném nájezdu brankář fauloval, nemůže rozhodčí uznat technický gól.

Následuje osobní trest pro brankáře, který opět odsedí některý ze spoluhráčů a nájezd se opakuje potřetí. Až v případě, že brankář bude faulovat i při třetím opakování nájezdu, je uznán technický gól.

Rozhodčí Hradil, který nesprávně odpískal technický gól, je potrestaný zrušením delegací až do reprezentační přestávky a do 4. listopadu komise rozhodčích trest upřesní.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme