Technický gól, kterým Patera v nájezdech rozhodl o výhře Olomouce, neměl platit

V nedělním utkání hokejové Tipsport extraligy Olomouc – Zlín rozhodl o vítězství Olomouce v samostatných nájezdech Pavel Patera. Přitom ani nedal gól. Při pokusu o zakončení Pateru fauloval brankář Kašík a rozhodčí Hradil uznal technický gól.

Kapitán Kladna Pavel Patera

Kapitán Kladna Pavel Patera | Foto: Jana Káninská

Patera se pokusil o kličku do bekhendu a při jejím provedení mu brankář Zlína vysunutím hokejky podrazil nohy. Kapitán Olomouce po faulu upadl a puk mu ujel do rohu kluziště. Rozhodčí Hradil, ale odpískal technický gól.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o třetí nájezd, před jehož provedením byl stav 2:2, technický gól byl i gólem vítězným. Zlínští však proti tomuto rozhodnutí podali protest a komise rozhodčích dala úřadujícím mistrům za pravdu.

Podle pravidel měl být zlínský brankář vyloučený na dvě minuty, na trestnou lavici měl místo něj jít některý ze spoluhráčů a nájezd se měl opakovat. Ani v případě, že by i při opakovaném nájezdu brankář fauloval, nemůže rozhodčí uznat technický gól.

Následuje osobní trest pro brankáře, který opět odsedí některý ze spoluhráčů a nájezd se opakuje potřetí. Až v případě, že brankář bude faulovat i při třetím opakování nájezdu, je uznán technický gól.

Rozhodčí Hradil, který nesprávně odpískal technický gól, je potrestaný zrušením delegací až do reprezentační přestávky a do 4. listopadu komise rozhodčích trest upřesní.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít