Teď mám povinnosti v Kladně a pak odjedu na Floridu, plánuje Jaromír Jágr

Český tým dostal do semifinále a na konci mistrovství světa byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem. Hokejista Jaromír Jágr ve 43 letech neplánuje konec kariéry a naopak vyhlíží novou sezonu na Floridě. Ještě předtím ale bude mít hodně práce kolem kladenského klubu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr po skončení se mistrovství světa bude starat o kladenský klub a pak zamíří na Floridu

Jaromír Jágr po skončení se mistrovství světa bude starat o kladenský klub a pak zamíří na Floridu | Zdroj: ČTK

„V nejbližší době se chci určitě věnovat Kladnu, protože jsem na to neměl moc čas. Hned po návratu z Floridy jsem se zařadil do týmu na mistrovství světa. Teď se během dvou, tří dnů musím zastavit na Kladně,“ plánuje Jágr.

„Musíme probrat určité věci, doplnit sestavu, abychom byli schopní konkurovat a pokusit se o návrat do extraligy. Pak budu mít spoustu akcí se sponzory. Až to skončí, odjedu na Floridu, kde si musím najít bydlení a chci se připravit na příští sezonu,“ popisuje svůj program majitel kladenských Rytířů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr má i po světovém šampionátu napilno. Musí se věnovat kladenskému klubu a pak se chce na Floridě připravit na další sezonu

„Na Floridě mám smlouvu ještě na příští rok. Pokud na to budu mít výkonnostně, chtěl bych ještě jeden rok hrát na Floridě a pak se vrátím do Čech a minimálně jednu sezonu tady odehraju,“ slibuje Jaromír Jágr, že ho čeští fanoušci uvidí na extraligových stadionech.

Bude to ale ještě sezonu nebo spíš dvě trvat. Jágr chce hrát extaligu, i kdyby jeho Kladno stále hrálo druhou nejvyšší soutěž.

„Přemýšlel jsem o tom, jak by to bylo, kdyby Kladno hrálo pořád druhou ligu. Asi bych hrál na střídavý start z nějakého extraligového mužstva. Nemusel bych trénovat, jenom bych hrál, to by mi vyhovovalo,“ říká Jaromír Jágr.

Nejužitečnější hráč uplynulého mistrovství světa ukončil svoji reprezentační kariéru a poslední zápas turnaje ani neviděl. Nesportovní gesto Rusů, kteří odešli ještě před vyhlášením kanadských vítězů, mu ale neuniklo.

„Vím, že jsou hráči unavení a je tam frustrace, ale na druhou stranu musíš respektovat soupeře. I když je porážka bolestivá, tak tam musíš zůstat. Rusáci to neunesli. Ale Ovečkin s Malkinem chtěli zůstat, to potvrzuje jejich charakter. Nedám na ně dopustit, jsou to srdcaři, kteří neodmítnou ani jeden šampionát.“

Na to, že Rusové odejdou dřív, než mají, jste si během šampionátu nemohli vsadit. Existovaly ale jiné poměrně zvláštní možnosti. Třeba zrovna u Jágra byla příležitost vsadit na to, že mu některý ze soupeřů zlomí malíček, anebo že udělá své pověstné gesto na oslavu gólu.

„Před šampionátem mě požádal jeden kluk, že je kurz 6:1, jestli po gólu zasalutuju. Ale během hry jsem na to zapomněl. Říkal, že na to vsadil 20 tisíc, tak se mu omlouvám. Ale vracet mu to samozřejmě nebudu,“ usmál se Jaromír Jágr, rozdal pár podpisů a odjel do Kladna pracovat na návratu do extraligy.

Vojtěch Bureš, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme