Ten zápas se ti musí povést, říkal si gólman Kovář před pražským duelem KHL

Hokejový brankář Jakub Kovář se vrátil "domů". Ne ale do Českých Budějovic, kde ještě loni oblékal dres extraligového Mountfieldu. Domovskou atmosféru mu totiž připravili známí a blízcí v utkání KHL na ledě pražského Lva s Jekatěrinburgem, jehož dres reprezentační gólman obléká. A s tím, že se na něj dívá celá rodina, měl pětadvacetiletý hokejita ze začátku docela problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Jekatěrinburgu Jakub Kovář právě dostává v Praze první gól | Foto: Štěpán Pokorný

"Dost jsem se na to těšil, ale pár hodin před zápasem jsem začal být hodně nervózní. Pozval jsem hodně lidí, hodně známých, hodně kamarádů. Bál jsem se, abych je nezklamal horším výkonem, takže to pro mě nebyl lehký zápas," přiznal Jakub Kovář.

Jeho obavy byly zbytečné, horším výkonem totiž své blízké rozhodně nezklamal. Neudělal žádnou výraznější chybu a dlouho odolával tlaku Lva, který byl velký hlavně v první třetině.

"Snažil jsem se hlavně neudělat žádnou hloupou chybu. Říkal jsem si: 'Ten zápas se ti musí povést už jen kvůli těm lidem, kteří sem za tebou přijeli!' Bylo to úžasné, úplně mě to dojalo, když jsem viděl, kolik lidí za mnou přijelo. O to víc jsem se bál, aby zápas nedopadl špatně nebo smutně," říkal reprezentační brankář.

Přehrát

00:00 / 00:00

S reprezentačním gólmanem Jakubem Kovářem mluvil Štěpán Pokorný

"Celou dobu se to nevyvíjelo dobře, šťastně jsme vyrovnali až v poslední minutě, takže jsme rádi za ten bod. Pochopitelně jsme doufali, že dojdeme až do nájezdů, které nám letos celkem jdou, takže dva body by byly hratelné, ale jeden je dobrý," hodnotí Jakub Kovář.

V Avtomobilistu Jekatěrinburg je Kovář jednou z hlavních opor, což dokládá i fakt, že je čtvrtým nejvytíženějším gólmanem KHL.

"Já jsem na tohle zvyklý. Podobnou pozici jsem měl i předchozí tři roky v Budějovicích a jsem rád, že se mi ji podařilo vydobýt i tady. Doufám, že to bude pokračovat," říká 25letý hokejista.

V Rusku je spokojený. Jediné, co mu chybí, je právě přítomnost nejbližších, kterou si aspoň chvíli užil v posledním utkání v Praze.

"To je to, co mi chybí nejvíc. Zaplaťpánbůh že toho hokeje je teď hodně, takže na to teď není čas myslet. Ale když volné chvíle jsou, tak mi samozřejmě ti lidé, kteří teď přijeli, chybějí," dodává Jakub Kovář.

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme